Denetimler Sıklaştı

Bayraklı Belediyesi zabıta ekipleri özellikle ilçedeki okul kantinleri ve lokantalara yönelik denetimlerini sıklaştırdı. Son incelemelerde hijyen kurallarına uyman işletmelere işlem yapıldı, eksiklikleri kısa sürede giderilmesi istendi.

Denetimler Sıklaştı
Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı Gıda Denetim Ekipleri, lokantalarda yaptığı incelemelerde iş yerlerini hijyen kurallara uyması konusunda uyardı. Bazı iş yerlerinde çöp kovalarının açık, duvar ve tavanlarda deforme olduğunu tespit eden ekipler, eksikliklerin kısa sürede tamamlanması için uyarıda bulunurken aynı zamanda bu iş yerlerine gıda denetim tespit tutanağı düzenledi.
 
TAVİZ YOK
 
Sağlıklı gıda tüketiminin önemine değinen Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Bu konuda oldukça hassasız. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığı ile gıda tüketimi yapmaları için denetim ekiplerimiz her gün farklı noktalardaki işletmelere giderek denetimde bulunuyor. Şimdiye kadar büyük bir aksaklıkla karşılaşmadık. Bu durum bizim açımızdan oldukça sevindirici. Hijyen konusunda duyarlı olan esnafımıza teşekkür ediyorum.
 
Denetimlerimiz aralıksız devem edecek. Vatandaşlarımızın sağlığını tehlikeye atacak en küçük aksaklığa taviz vermeyeceğiz” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER