Delican'dan Sert Sözler

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Pazar günü İzmir'de gerçekleştirdiği mitingin ardından basın açıklaması gerçekleştirdi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, CHP İl Başkanı Bedri Serter'in "AKP Mitingine kalabalık diyorlar ama ben alana bakınca çimleri gördüm" sözlerine "Nereye bakarsanız orayı görürsünüz. Herhalde İzmir'de maç yapmak istiyorlar. Biz o sahaya çıkar maç da yaparız" dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun İzmir'de AK Parti'nin oylarını ikiye katlarız söylemine de yanıt veren Delican "Kendisi katlama işleriyle, origami ile uğraşıyor galiba. Halkın otoritesi üzerine kimse oylanama yapamaz. Partimiz bugüne kadar ki en yüksek oyu alacak. Birinci parti çıkacağız" dedi.
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, planlı ve disiplinli şekilde hazırlandıkları, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu da katıldığı 24 Mayıs Pazar günü yapılan mitingin başarılı geçtiğini, kendilerine göre aladna 200 bin kişinin olduğunu söyledi. Mitingden sonra üzerinde durdukları ikinci önemli konunun sandıklara gidimesi olduğunu belirten Delican, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı da eleştirdi. Demirtaş'ın demokrasi aşığı gibi söylemlerde bulunduğunu, ancak ağabeyinin PKK militanı olduğunu belirten Delican, "İzmir'de, AK Parti iktidar olmasın diye diğer partilere, HDP'ye oy vermeleri, barajı aşması isteniyor. Böyle bir hava esteriliyor" dedi.
 
Pazar günü Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirilen mitinge yaklaşık 200 bin kişinin katıldığını öne süren Delican, CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter'in seçim anketinde AK Parti oylarının düştüğünü söylemesi ve mitingle ilgili "Ben alana bakınca çimleri gördüm" sözlerine yanıt verdi. Delican, "Nereye bakmak isterseniz orayı görürsünüz. Onlar herhalde İzmir'de maç yapmak istiyorlar. Biz o sahaya da çıkarız, maç da yaparız. Alandaki kalabalığı herkes gördü. Bir yayın organı miting başlamadan saatler önce çeken fotoğrafları koyuyorlar. O görüntülerde çimleri görmek normal. Gazeteler kalksın habercilik yapsın. Yorum yapmasın. Yandaş habercilik yapmasın. İzmir'de bir algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Sayın Bedri Bey öyle bir açıklama yapmış olabilir. Siyasetin havası ısınıyor, herkes bir pay çıkartmaya çalışıyor. Biz o tür açıklamalar yapmıyoruz" dedi.
 
İZMİR'DE ARTIK İKİ GENEL BAŞKAN VAR BİRİ BAŞBAKAN
 
Delican ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, "İzmir'de AK Parti'nin oylarını ikiye katladık" sözlerine ise, "Kendisi katlama işleriyle, origami ile uğraşıyor galiba. Halkın otoritesi üzerine kimse oynama yapamaz, Partimiz bu zamana kadarki en yüksek oyu alacak. İzmir'de birinci parti olarak çıkacak" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı projelerde İzmir olmadığını belirten Delican, "Ama Başbakanımız geliyor ne yapılacaksa yerinde yapıyor. İzmir'de bundan sonra iki genel başkan var. Biri başbakan. Onlar sadece hayallerinde başbakanlıkla uğraşırlar" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2015, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER