Delican'dan Acılı Anneye Ziyaret

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, 1998 yılında Şırnak’ta görev yaparken çıkan bir çatışmada şehit düşen asker Yavuz Dinler’in annesi Neriman Dinler’i Bornova Erzene Mahallesi’ndeki evlerinde ziyaret etti.

Delican'dan Acılı Anneye Ziyaret
 
Bülent Delican’a şehit annesine yaptığı ziyarette; İl Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Adnan Yılmaz, İl Başkan Yardımcısı ve İl Sekreteri Ayşe Neşe Edebali, İl Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Ahmet Uğur Baran ve ekibi, Bornova İlçe Başkanı Aslan Keskin ve AK Parti Bornova ilçe yöneticileri eşlik etti. Bülent Delican, şehit oğlunu toprağa verdiği günden bu yana acısı dinmeyen ve rahatsızlanarak pek çok hastalıkla mücadele etmeye başlayan Neriman Dinler’in oğlu için hazırladığı odaya girdiğinde duygulu anlar yaşandı. Oğlunun yatağı üzerine serili Türk Bayrağı ve fotoğraflarıyla dolu duvarı ile odasını neredeyse 20 yıldır bir mabede dönüştüren aile, şehit asker ile ilgili anılarını ve fotoğraflarını da paylaştı.
 
Anne Neriman Dinler’in acısını paylaşayan Delican, "Her anne kutsaldır. Evladını; iyilik ve güzellikleri, doğruları, vatan ve millet sevgisini öğreterek büyütür. Kansız, savaşsız, kavgasız bir dünya her annenin en büyük özlemidir. Bizim de öyle. Mücadelemiz de bunun içindir. Şehitlerin olmayacağı, annelerin gözyaşının dineceği bir ülkenin inşası için mücadele ediyoruz. Terörle mücadele için kararlılıkla çalışıyoruz. Tarifi imkânsız bir yürek yangını yaşadığınıza eminim. Acınız acımızdır. Bilin ki AK Parti hükümeti, dün ve bugün toprağa vatanı için düşen tüm şehitlerimizin kanlarının hesabını soracaktır" dedi.
 
Oğlunu toprağa verdiği günden bu yana hastanelerde olduğunu söyleyen şehit annesi Neriman Dinler, Başkan Delican’a oğlunun müzeye dönüşen odasını ve başarı belgelerini gösterirken, kendisini evlerinde ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını ve moral bulduklarını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2016, 17:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER