Delican'dan 23 Nisan Mesajı

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Delican'dan 23 Nisan Mesajı
Delican mesajında şu ifadelere yer verdi;
 
“Yüce Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış ve Türk halkı kayıtsız şartsız egemenliğini ilan etmiştir. Atatürk 23 Nisan 1924’te 23 Nisan’ın bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günümüzde dünya çapında değer görmüş olup çeşitli ulusların çocuklarının katılımı ile çocuk şenliği olarak coşku içerisinde kutlanmaktadır.
 
Dünya da çocuklarına bayram armağan eden ve bu bayramı tüm dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir. Çocuklarımız hepimizin geleceğidir. Tarihimiz boyunca her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, ülkemize ve yarının sahibi çocuklarımıza ve gençlerimize olan en temel görevimizdir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz milletimize hizmette bulunan ve ebediyete intikal eden Türkiye Büyük Millet Meclisi mensuplarını rahmet ve minnetle yâd ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini diliyorum.”
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER