'Çocuklarınıza Öncesini Anlatın'

AK Parti İzmir Milletvekili, Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Eski Bakanı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım İzmir'de Balkan Federasyonu ve dernekleri ile bir araya geldi. Kahvaltılı toplantıda göçmenlere seslenen Yıldırım “Çocuklarınıza AK Parti iktidarı öncesini anlatın" dedi.

'Çocuklarınıza Öncesini Anlatın'
Bugün oy kullanacak gençlerin Ak Parti iktidarından önceki Türkiye'yi bilmediğini söyleyen Yıldırım, o dönemde döviz ile borçlananların bugün halen belini doğrultamadığını söyledi. Yıaldırım, “Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. Sanki o günleri hiç yaşamamışız gibi vaat yarışa çıkmışlar biri diyor 1400 diğeri diyor 1500, biri hızını alamıyor 1800, diğeri vitesten atıyor 5 bin TL asgari ücret vereceğim diyor. Çocuklarınıza Ak Parti İktidarından önceki o batak günlerini anlatmak sizin göreviniz" dedi
 
12 yıllık iktidarlarında Balkan ülkelerindeki soydaşlara çok hizmet yaptıklarını söyleyen Yıldırım, "Kosava'yı ilk tanıyan ülke Türkiye'dir. Makedonya'nın bağımsızlık mücadelesini ilk tanıyan ve destek veren ülke yine Türkiye'dir" dedi.
 
Projelerinden örnekler veren Yıldırım, "İzmir'de 35 proje dediğim zaman gülüyorlardı. Konak Tüneli dediğim zaman 'olmaz' dediler. Tüm engellemelere rağmen Konak Tüneli'ni yaptık, bir buçuk dakikada bir uçtan bir uca geçiyoruz. Biz verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Türkiye'de milletimizin hayatını kolaylaştıran ne varsa altında AK Parti'nin imzası vardır. Bizde laf yok. İktidar olamayanlar konuşmada uzmanlaşıyor. Onların uzmanlık alanı laf üretmek, bizim uzmanlık alanımız hizmet üretmektir. Seçime günler kala vaatler havada uçuşuyor. İktidar umudu olmayanlar bol keseden atar tabi. Onların vaatleri daldaki kuş gibidir. Bir ses gelir semadan tüm kuşlar uçar gider. Onların vaat diye sunduklarını Ak Parti çoktan yaptı. Eldeki kuş daldaki kuştan her zaman daha iyidir. Onlar 7 Haziran'a kadar üflesinler bakalım, sandıkta millet nefeslerini keser" dedi
 
Balkan dernekleri ile buluşmanın ardından Ulukent'te seçim bürosunu ziyaret eden Yıldırım vatandaşlara birlik beraberlik vurgusu yaptı. 
 
Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2015, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER