Çocuklar İçin Doğa ve Ekoloji Albümü

İzmir’deki Praksis Müzik Kolektifi’nin ’Şubadap Çocuk’ adlı 5 kişilik müzik grubu, sadece çocukların seslendirdiği şarkılardan oluşan yeni bir albüm çıkarıyor.

Çocuklar İçin Doğa ve Ekoloji Albümü
 
Doğa ve Ekoloji temalı albüm çıkarmaya hazırlanan Praksis Müzik Kolektifi’nin ’Şubadap Çocuk’ grubu üçüncü albümüçocukların söylediği şarkılardan seçecek. ’Gökyüzü Kimin?’ adını taşıyan çalışma 15 Nisan’da ücretsiz olarak yayınlanacak. Albümle ilgili bilgi veren grup üyelerinden Semih Tokkuzun, "Şarkılarımızda doğa ve ekoloji temalarıyla ilgili konuları işliyoruz. İnsan merkezli düşünme, suyun ticarileşmesi, doğanın para uğruna yok edilmesi, ekolojik denge, GDO gibi konulara değinecek şarkılar üretiyoruz. Bu albümde biz çalıyoruz, çocuklar söylüyor. 20 çocuk albümde yer alacak. Hedef kitlemiz 8-11 yaş arasındaki çocuklar olacak. Çocuklar tarafından çok beğenileceğini düşünüyorum" dedi.
 
Dinleyin Paragözler, Ölmez Ağaç, Çekirdeksiz Domates, Su, Sivrisinek, Irmaklar Özgür Aksın, Kurbağa Korosu ve Gökyüzü Kimin? adlı şarkılardan oluşan albüm internetten indirilebilecek ve ücretsiz dağıtılacak. Grup üyeleri albümün giderlerini karşılamak için katkı sağlamak isteyenlerin [email protected], www.subadapcocuk.org adresinden kendilerine ulaşabileceklerini dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER