Çocuklar AVM'ye Değil Tiyatroya Gidiyor

Konak Belediyesi’nin 'Çocuklara Cumartesi Oyunları' adlı etkinliği sayesinde anne ve babalar hafta sonu tatilinde çocuklarını alışveriş merkezleri yerine tiyatroya götürüyor.

Çocuklar AVM'ye Değil Tiyatroya Gidiyor
İzmir’in kalbi Konak’ta çocukları erken yaşta tiyatroyla tanıştırmak adına hayata geçirilen 'Çocuklara Cumartesi Oyunları' adlı etkinlik büyük ilgi görüyor. Konak Belediyesi’nce geçtiğimiz yılın Ekim ayında başlatılan ve her cumartesi farklı bir çocuk oyununun sahnelendiği etkinlik sayesinde bugüne kadar 2 bin 500 çocuk tiyatro izleme keyfi yaşadı. Tiyatronun çocukların zihinsel ve duygusal gelişiminde etkin bir rol oynadığını bilen anne ve babalar, hafta sonu tatilini alışveriş merkezleri yerine çocuklarını tiyatroya götürerek değerlendiriyor.
 
BİLETLER ÜCRETSİZ
 
Çocuklarını AVM’lere hapsetmek istemeyen anne ve babalar Konak Belediyesi’nce ücretsiz verilen tiyatro biletlerini almak için adeta sıraya giriyor. 
 
Ücretsiz davetiyeler günler öncesinden tükeniyor. Oyunun sahnelendiği gün çocuklarıyla birlikte Konak Belediyesi’nin kültür merkezlerine gelen anne ve babalar, minik izleyiciler gösteriyi daha rahat izlesin diye salona alınmıyor. Anne ve babalar oyunun bitmesini sabırla beklerken, oyun sonunda tüm çocuklara Konak Belediyesi’nce kek ve süt ikramı yapılıyor. Her hafta birbirinden güzel bir çocuk oyununun sahnelendiği ‘Çocuklara Cumartesi Oyunları'na çocuğunu götürmek isteyen anne ve babalar Konak Belediyesi’nin Güzelyalı, Eşrefpaşa Selahattin Akçiçek ve Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezleri'nden ücretsiz davetiyelerini temin edebiliyor.
 
HER CUMARTESİ BİR OYUN
 
Her cumartesi gerçekleştirilen 'Çocuklara Cumartesi Oyunları' etkinliği kapsamında son olarak Birol Tombul'un yazıp yönettiği 'Düşler' adlı oyun sahnelendi. Güzelyalı Kültür Merkezi Nazım Hikmet Sahnesi'nde Tiyatro Büyü’den sanatçı Soner Akçay tarafından sahnelenen tek kişilik kukla gösterisi minik seyircileri kendisine hayran bıraktı. Bir saat süren oyun sonunda minik izleyiciler salondan mutlu çıkarken, çocuklarını erken yaşta tiyatroyla tanıştırmanın sevincini yaşayan anne ve babalar da Konak Belediyesi’ne teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2016, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER