Çiğli'deki Yollar Kış Gelmeden Hazır Olacak

İZMİR’in Çiğli ilçesinde 21 milyon liralık yatırımla 3.2 kilometrelik yeni imar yolunun imalatını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kesintisiz ve rahat ulaşım için yaptığı bağlantı yollarına bir yenisini daha ekliyor.

Çiğli'deki Yollar Kış Gelmeden Hazır Olacak
 
Çiğli’nin Esentepe ve Balatçık mahalleleri arasında gelişen yeni yerleşim bölgesinin ulaşım ihtiyacını karşılamak için 3.2 kilometre uzunluğunda yeni bir imar yolu açan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yol için 21.6 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi. Arazi eğimi oldukça yüksek olan bu yeni yerleşim bölgesindeki yolun tamamında, güvenliğin sağlanması için istinat duvarı projelendiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Esentepe 8810/1 ve 8060 sokak devamı niteliğindeki güzergah üzerindeki toplam 1.5 kilometrelik duvarın yapımını tamamladı. Mahallelerin diğer kısımlarında fore kazık çakımı ve temel kazıları sürerken, bölgede bulunan konutların kanalizasyon ve içmesuyu şebekelerinin de bu çalışmalar kapsamında yenilendiği bildirildi.
 
YÜZDE 60’I BİTTİ
 
Bölge ulaşımını oldukça kolaylaştıracak olan 3.2 kilometrelik güzergah boyunca gidiş-geliş toplam 4 şeritli yolda yağmur suyu kanalı, orta refüj, kavşak ve tretuvar düzenlemeleri de yapılacak. Şubat ayında başlayan ve yüzde 60’ı tamamlanan çalışmaların ekim sonunda tamamlanması planlanıyor.
Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2017, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER