Çiğli'de Askıda Giysi Uygulaması

Çiğli Belediyesi paylaşma ve kardeşlik duygularının perçinlenmesi amacıyla halkın da dahil olduğu ’Askıda kıyafet’ projesini uygulamaya koydu.

Çiğli'de Askıda Giysi Uygulaması
 
Çiğli Kasaplar Meydanı’nda kurulan “İhtiyacın varsa al, ihtiyacın yoksa as" yazılı standıyla askıda giysi uygulaması büyük ilgi gördü. Bu çalışmayla vatandaşlar evlerinde kullanmadıkları temiz kıyafetleri getirip askıya asarken, ihtiyacı olanlar da bu kıyafetlerden kendilerine uygun olanı alabiliyor.
 
Tamamen halka dönük uygulamanın büyük ilgi ve talep gördüğünü belirten Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, toplumsal duyarlılığın artırılması, kardeşlik duygularının perçinlenmesi amacıyla böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi. Projenin halk tarafından benimsendiğini, ihtiyacı olanların bu kıyafetlerden yararlandığını belirten Başkan Arslan, “Sadece kendimizi değil halkımızı da duyarlı kılmak istedik. Vatandaşlarımız evlerinde kullanmadıkları temiz kıyafetleri getirip askıya asıyor. İhtiyacı olanlar da beğendikleri kıyafetleri alabiliyor. Projemiz oldukça ilgi gördü. Vatandaşlarımız yoğun katılım gösterdi. Gelen kıyafetler kısa zamanda talep görerek tükeniyor. Herkesi projemize dahil olmaya davet ediyorum" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER