CHP'li Gençlerin Eylemi Karakolda Bitti

CHP Bornova'da gözaltı şoku yaşandı. Eylem yapan partililer soluğu karakolda aldı.

CHP'li Gençlerin Eylemi Karakolda Bitti

Burak Cilasun / Ben TV

17-25 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilen operasyonların yıl dönümünde eylem yapmak isteyen Cumhuriyet Halk Partisi Bornova Geçlik Kolları, karşılarında polisi buldu. 

Geçtiğimiz yıl yine aynı tarihte eylem yapan ve bu eylemden dolayı yargılanan partililere, bugün gerçekleşen eylemde CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar da destek oldu.

Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen eylemde gözaltı işleminin açılan bazı dövizler nedeniyle  gerçekleştiği öğrenirken, gözaltı sayısının ise 4 olduğu ifade edildi. 

CHP Bornova İlçe Yönetim Kurulu'ndan 2 kişi ve kadın kolları ile gençlik kollarından birer kişi İzmir İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

"Susmamıza rağmen..."

Konuya ilişkin Ben TV'ye konuşan CHP Bornova Gençlik Kolları Başkanı Ömer Yener şunları söyledi;

"Geçen sene slogan attığımız için yargılandık, bu kez susarak eylem yapmayı tercih ettik. Buna rağmen yine de dövizlerimize bahane bularak, 4 gözaltına alındı. 12 saatlik bir gözaltı süresi var. Milletvekillerimiz  Tacettin Bayır ve Kamil Oktay Sındır ile ilçe başkanımız Nevzat Kavalar bizimle birlikte. İl yönetimimizden avukatlarımız bizimle birlikte. İzmir Barosu'nun da konuya ilişkin avukat arkadaşların görevlendirildiğini öğrendik."

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2015, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER