CHP'li Başkan Yoğun Bakımda

İzmir'in Dikili İlçesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Mustafa Tosun, 25. dönem milletvekillerinin belirleneceği seçimden bir gün önce evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Dikili Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından mide kanaması şüphesiyle Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edilen Başkan Tosun’un yoğun bakım ünitesinde tedavisinin sürdüğü bildirildi. 

CHP'li Başkan Yoğun Bakımda
Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, cumartesi akşam yemeği sırasında evinde rahatsızlandı. Şoförü tarafından Dikili Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Tosun, buradaki ilk müdahalenin ardından mide kanaması şüphesiyle saat 01.30 sıralarında İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi. Kanamanın mideden kaynaklanmadığı, ama vücutta da bir kan kaybının olduğu tespit edilince Başkan Tosun, Acil Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedaviye alındı. Başkan Tosun’a 4 ünite kan takviyesi yapıldı. Bilinci açık olan ve konuşabildiği öğrenilen Tosun’un tedavisinin sürdüğü bildirildi.
 
Bacaklarında kan pıhtılaşması rahatsızlığı da bulunan ve 5 Haziran Cuma günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilçeyi ziyaretinde uzun süre ayakta kaldığı için bitkin düştüğü de öğrenilen ve ertesi gün evinde istirahat ederken rahatsızlanan başkan Tosun’daki kan kaybını tespiti için doktorların 12 saatlik gözetimin sürdüğü bildirildi. Doktorların gerekli görülmesi halinde Tosun’a 2 ünite kan daha verileceği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 00:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER