CHP'li Adıgüzel'den İzmir Ziyareti

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’i ziyaret etti.

CHP'li Adıgüzel'den İzmir Ziyareti
CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, ziyarette yaptığı konuşmada, "İzmir Türkiye’nin yüz akıdır. 2019’la ilgili tüm çalışmalarımızı da, İzmir’deki havayı tüm Türkiye’de estirmek için sürdürüyoruz" dedi.
 
Açıklamalarında partisinin 2019 çalışmaları hakkında bilgiler veren, seçim güvenliği tartışmaları ve gündemle ilgili açıklamalarda bulunan Adıgüzel, şunları söyledi:
 
"Son günlerde seçim güvenliği ile ilgili tartışmalar toplumun genelindeki endişeyi dile getiriyor. Biz de bu konunun üzerinde hassasiyetle duruyoruz. Siyasi partileri bu konu hakkında ziyaret ettik, sivil toplum kuruluşlarıyla görüşüyoruz. Türkiye’de adil seçim seferberliği başlatmak istiyoruz. Bu seferberliğe, Adalet Yürüyüşü’nün bir benzeri olarak tüm kesimlerin katılmasını hedefliyoruz. Hatta AKP ve MHP’de de ’Ben hakem hilesiyle maç kazanmak istemiyorum. Ben adaleti savunuyorum’ diyenleri bu seferberliğe davet edeceğiz. Bunun içinde gönüllüler, partililer, adaleti ve demokrasiyi yaşamak ve yaşatmak isteyenler olacak. Nasıl İzmir’de sandıklara sahip çıkabiliyorsak, bunu tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz. Seçimlerde yaklaşık 150-200 bin sandık oluyor. Bu rakamlar dinamik parametreler, seçime göre değişebiliyor. Biz her sandığa bir kahraman arıyoruz. Urfa’da, Karadeniz’de, Antalya’da, Doğu Anadolu’da çalışacak, kentlerin en ücra köşelerine gidip, milletin iradesine sahip çıkacak kahramanlar arıyoruz. Çünkü sandığa bir irade yansıyor ama bunun sandıktan çıkışı çok daha farklı olabiliyor. Birçok manipülasyon var. Bunların önüne geçmek için Türkiye’deki tüm seçmenleri tek tek inceliyoruz, seçmen listelerindeki hataları belirlemeye çalışıyoruz. Hatalar veya şüpheli durumlarda YSK’yı ve Nüfus Müdürlüğünü uyarıyoruz" dedi.
 
İŞSİZLİĞİ EĞİTİMLE ÇÖZECEĞİZ
 
Seçim güvenliğinin yanı sıra Türkiye’de çok büyük sorunlar olduğunu da dile getiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Adıgüzel "Eğitimde, sağlıkta, dış politikada hayatın her alanında sorunlarla boğuşuyoruz. İfade özgürlüğü zaten çökmüş durumda. CHP olarak bu sorunlara bütünlüklü çözüm önerilerimiz var. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da öncelikli beş sorunu net bir şekilde ifade ediyor. Genel Başkanımızın dediği gibi bu beş sorunu anlatmalıyız ve çözüm önerileri ortaya koymalıyız. Bu sorunların en önemlilerinden birisi Kürt sorunu veya barış meselesi diyebiliriz. Bunu da çözecek olan parti CHP’dir. Tıpkı işsizlik sorununu çözeceğimiz gibi. Bunları da lafta bırakmıyoruz, ülkenin içine girmiş olduğu orta gelir tuzağını nasıl aşacağımızı ortaya koyuyoruz. Katma değer yaratan sektörleri güçlendirerek, yani teknolojiye yatırım yaparak bunu gerçekleştireceğiz. Bunun da ayakları var elbette. En önemli ayağı eğitim. Şu an dünyadaki en büyük zenginlik nedir diye sorarsanız cevabım, eğitilmiş ve donatılmış insan olur. Belki bundan 15 yıl önce cevabımız petrol veya jeopolitik konum olabilirdi ama bugün en büyük zenginlik eğitilmiş insan kaynağı ve bunların ürettiği, katma değer yaratan ürünlerdir. Biz diyoruz ki, Türkiye’deki gençler, mühendisler, bilim insanları dünyanın en yeteneklileri arasında. Yeter ki, onlar için doğru ortamı oluşturalım. Bunu başardığımızda dünyanın en başarılı bilim insanları, sporcuları, sanatçıları ülkemizden çıkacaktır. Bu işsizliğinde çözümü anlamına gelir. İşte o zaman AKP’nin söyleyip de yapamadığı, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmeyi de başarırız. Bu konuda tüm vizyonumuzu eğitimde bir reform, hatta devrim yaparak, gençlerimiz ve işsizlerimiz için bir çözüm üretmek üzere kuruyoruz" diye konuştu.
 
SURİYELİLERİ KORUYALIM AMA..
 
Dış politikada yaşanan sorunlara da dikkat çeken Onursal Adıgüzel, CHP’nin yıllardır yaptığı uyarılarının ve dikkat çektiği tehlikelerin tamamının gerçekleştiğini söyledi.
 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNE  ÖVGÜ
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini de övdü. İzmir’in bu hizmetler sayesin tüm dünyada tanındığını ve örnek alındığını söyledi.
 
YÜCEL: SADECE İZMİR İÇİN DEĞİL TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞIYORUZ
 
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel de "Sayın Genel Başkan Yardımcımızın ziyareti beni çok mutlu etti. Kendisiyle aynı zamanda iyi bir dostluğumuz da var. CHP’de gençlere verilen değerin en iyi göstergesi Onursal Adıgüzel’ in bugün Genel Başkan Yardımcılığı görevinde olmasıdır. Kendisi, bu görevin hakkını fazlasıyla vermektedir. Sayın Genel Başkan Yardımcımızın İzmir ve belediyelerimizle ilgili sözleri bizleri çok mutlu etti. Kendisinin de dile getirdiği hedefler için, bizler zaten yollardayız. Aralıksız çalışmalarımızı sadece İzmir için değil, İzmir’den gelecek güçle Türkiye’nin kurtuluşu için gerçekleştiriyoruz. İzmir örneğini tüm Türkiye’ye uyguladığımızda CHP iktidarını ve halkın kurtuluşunu da sağlamış olacağız. Bu bilinçle birlik içinde ve İzmirli vatandaşlarımızla birlikte çalışıyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER