CHP ve HDP'yi Bombaladı

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında CHP ve HDP'yi hedef aldı.

CHP ve HDP'yi Bombaladı
AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, TBMM’de bir basın açıklaması yaparak gündemdeki konuları değerlendirdi. HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütü mensuplarına karşı sürdürülen operasyonların durdurulması için yaptığı çağrıları terör örgütüne hareket alanı kazandırmak için gerçekleştirdiğini belirten Kaya, “Demirtaş’ın terör örgütüne karşı sürdürülen operasyonların durdurulması için gerçekleştirdiği çağrıların gerçek sebebini iyi biliyoruz. Yaptıkları çağrılar ve eylemler, hain terör örgütünün kuyruğu sıkışan elebaşlarına hareket alanı kazandırmak içindir. Terörle mücadeledeki kararlılığımız ve geldiğimiz nokta Demirtaş’ı bu çağrılara zorlamıştır. Diyarbakır halkı, Demirtaş’ın çağrılarını dikkate almayarak gereken cevabı her defasında vermiştir. Bizim cevabımız Diyarbakırlı hemşerilerimizle aynıdır. Camileri yakıp yıkan, Kâbe’si Taksim olan bir zihniyetin temsilcilerinin ‘cuma namazı’ çağrısında bulunması ise tam bir takiyye örneğidir” dedi. 
 
BÖLGE HALKI HDP’NİN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜ
 
Güneydoğu halkının terör örgütüne ve destekçilerine prim vermediğinin açık bir şekilde görüldüğünü ifade eden Mahmut Atilla Kaya, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bakanların Şırnak’ın Silopi ilçesine gerçekleştirdikleri ziyarette vatandaşların gösterdiği ilginin bunun göstergelerinden biri olduğunun altını çizdi. HDP’nin adına ‘demokratik özerklik’ dediği şeyin bileşenlerinin çukur, molotof, roketatar, baskı ve şiddet olduğunun bölge halkı tarafından net bir şekilde görüldüğünü belirten Kaya, “Güneydoğu halkı HDP’nin gerçek yüzünü görmüş durumdadır. Bunların demokratik özerklik dediği şey, baskı ve şiddetle Kürtleri yönetme hayalidir. Kürtleri istismar eden bu zihniyete vatandaşlarımız geçit vermemektedir. Sayın Başbakanımızın omzuna yaslanarak ağlayan Silopili vatandaşımızın verdiği mesaj gayet açıktır. Kıbleye döndüğü zaman, sağında Kürt mü var, solunda Türk mü var diye bakmayan, tek bir şey bilen ve o da Allah’a kul olmak, Allah’tan korkmak ve Allah rızası için çalışmak olan bir Başbakan var. Vatandaşlarımız bunu çok iyi biliyor” şeklinde konuştu. 
 
TÜRKİYE’YE DÜŞMANLIK BESLİYORLAR 
 
İstanbul’un Bayrampaşa ilçesinde teröristler tarafından polise yönelik gerçekleştirilen hain saldırının ölü olarak ele geçirilen faillerinin ilişki ağının ibretlik olduğunu belirten Kaya, “Bilindiği gibi, Perşembe günü Bayrampaşa Çevik Kuvvet’e iki kadın terörist el bombası ve silahla saldırdı. Ölü ele geçirilen teröristlerin canlı bomba olarak yargılanırken bazı CHP’li milletvekillerinin de desteğiyle serbest bırakılan Çiğdem Yakşi ile Berna Yılmaz olduğu ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu durum CHP’nin halini gözler önüne seriyor. CHP’li bazı milletvekilleri teröristlere alan açıp destekler, davalarının takipçisi olup savunur. Tahliyelerinde ise sevinçlerine ortak olur. CHP’nin geldiği noktaya artık şaşırmıyoruz. HDP ile birlikte terör gruplarını motive etmek CHP’ye yakışmamaktadır. Motive edip sahip çıktıkları kişiler polisimizi hedef almıştır. CHP ve HDP’nin yaptıkları iktidarla hesaplaşmak değil, Türkiye ile düşmanca hesaplaşmaktır. Türkiye için siyaset yapmak bir yana, iki parti de Türkiye’ye karşı siyaset yapıyor. Bu hesaplaşmada başarılı olmak için Türkiye düşmanı ne kadar ülke ve çevre varsa hepsiyle işbirliği yapma konusunda da en ufak tereddüt göstermiyorlar. Bu ibretlik durum bir kez daha tescillenmiştir”  sözlerini sarf etti. 
 
FETÖ İLE MÜCADELE DEVAM EDİYOR 
 
AK Parti MKYK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Zaman Gazetesi’ne ‘kayyum’ atanması konusunda da değerlendirmelerde bulundu. Fethullah Gülen’in lideri olduğu FETÖ terör örgütüyle mücadelenin devam ettiğini hatırlatan Kaya, “Fethullahçı Terör Örgütü ile mücadele devam etmektedir. Hiçbir terör örgütüne olmadığı gibi, FETÖ’ye bağlı kuruluşlara ve organizasyonlara da müsamaha gösterilemez. Ülkemizi arkadan hançerleyenler, demokrasimize karşı kumpas kuranlar hukuk çerçevesinde hesap veriyorlar, vermeye de devam edecekler. Terör örgütünün yayın organına ‘kayyum’ atanmasını anormal bir şey gibi gösterenlere aşinayız. Her fırsatta teröre ve teröriste arka çıkıp, milletimizin birlik ve beraberliğine kast edenlerden farklı bir şey beklenemez.” dedi.
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2016, 12:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER