Çeşme'yi Yönetenler Panikledi

Milliyet Ege’de ve Ben HABER’deki yazılar, haberler başta Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç olmak üzere, bölgede bulunan otelcileri ve sivil toplum temsilcilerini harekete geçirdi.

Çeşme'yi Yönetenler Panikledi

EROL YARAŞ YAZDI...

Üç haftadır Çeşme yazıyorum. Yazmaya da devam edeceğim. 

Bugün Çeşme bir dünya markası konumuna geldiyse bunda en önemli neden eğlenceye dayalı bir tatil beldesi olmasındandır.
 
Milliyet Ege’de ve BEN HABER’deki yazılar ve haberler başta Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran ve Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç olmak üzere, bölgede bulunan otelcileri ve sivil toplum temsilcilerini harekete geçirdi.
 
 
Özellikle 5 yıldızlı otellerde yüzde 30'a varan iptaller ve kaymakamlığa gelen "eğlence yoksa Çeşme'ye gelmeyiz" telefonları ile panikleyen yöneticiler bu şirin ilçede alelacele bir basın toplantısı düzenlediler.
 
Toplantıda öldürücü cezalara fazla değinemeyen ve açıklayamayan Başkan Dalgıç ‘’300-500 yıldır Çeşme var ve bundan sonra da var olacak. Çeşme bitmez’’ diyerek sanki birileri Çeşme’nin yok olacağını iddia etmiş gibi cevap vermeye çalıştı.
 
Sayın Başkan Çeşme'nin bittiğini söyleyen yok. Sen tam olarak anlamamışsın. Ben diyorum ki senin öldürücü cezaların devam ederse, eğlence yerleri tek tek kepenk indirecek, bu yüzden de Çeşme ekonomisi bitecek. 
 
Konuşmanızın bir bölümünde de ‘’Çeşme sahipsiz değil. Günah keçisi yaratılmaya çalışılıyor. Niye böyle haber yapıyorlar anlamakta zorlanıyorum’’ diyorsunuz.
 
Benim de anlamadığım belediye olarak insanı canından bezdiren cezaları nasıl bu kadar kolay işleme koyuyorsunuz? Zaten milyonluk cezalar yazılmasaydı siz de hedef olmayacaktınız. 
 
Sizden önceki Belediye Başkanı Sayın Faik Tütüncüoğlu'nu aradım ve kendi dönemlerinde böyle astronomik cezalar yazılıp yazılmadığını sordum. Aldığım cevabı aynen aktarıyorum; "Biz kesinlikle yazmadık. Başkalarının da emrine girerek ceza yazmalarına müsaade etmedim. Çeşme'nin geleceğini düşündüm. Burada eğlence olmazsa Çeşme emekliler kasabası olur. Tüm esnaf aç kalır. İşsizlik artar."
 
Basın toplantısında ÇEŞTOB  temsilcisi Yakup Demir, "Ayayorgisiz Çeşme olmaz. Orası turizmde bir markadır. Ayayorgi'de gürültü var diye burası yok edilemez. Çeşme'de kalite ve ciro düşer. Ayayorgisiz bir Çeşme mezarlığa döner. Gerekirse buradaki birkaç yazlık kamulaştırılsın”, diyerek olayı çok güzel özetledikten sonra sözlerini şöyle tamamladı: "Ayayorgi’deki problemler son iki üç yıldır çok fazlalaştı."
 
 
Evet Sayın Dalgıç, acaba son iki yıldır Çeşme'nin Belediye Başkanı olarak problemin bir parçası olarak kendinizi görüyor musunuz?  Ben de bunu merak ediyorum.
 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2016, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER