Çeşme'yi Uçuşa Geçirir!

AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı Mimar Cemil Şeboy, İzmir'in turizm kenti olması için yapılan en büyük projenin İzmir-İstanbul Otoyolu olduğunu belirtti. Belediyelerin sahil kesimlerinde altyapı çalışmalarına şimdiden başlaması gerektiğini vurgulayan Şeboy, “Otoyol Çeşme'yi uçuracak" dedi.

Çeşme'yi Uçuşa Geçirir!
AK 1. Bölge Millekvekili adayı Cemil Şeboy, Urla, Çeşme, Mordoğan'ı ziyaret etti. Şeboy, Çeşme'de Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) yönetim kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Tercan ile bir araya geldi. Tercan, yerel yönetimlerin yanlış politikaları sonucu Çeşme'de turizmin 45 güne düştüğünü belirtti. İzmir'in hedefi 12'den vuran bir misyona ihtiyacı olduğunu belirten Şeboy, “Dünyanın büyük kentleri ya sanayi kentidir, ya turizm kentidir, ya eğlence kentidir. Bu misyonla büyürler. Ama İzmir'de maalesef bu yok. Ben 15 yıllık Belediye Başkanlığı dönemimde her zaman İzmir'e projeler kazandırmaya çalıştım. Milletvekili dönemimde de İnşallah yine İzmir'de ekonomiyi güçlendirecek, vizyonunu genişletecek, turizmi 12 aya yayacak, trafiği rahatlatacak projeler üretmeye devam edeceğim" diye konuştu.
 
Urla Kalabak'tan başlayan ve Çeşme'ye dayanan sahil bandının çok güzel ve değerli olduğunu belirten AK Parti adayı Şeboy, “Güzelim sahiller konut yığınlarıyla doldu. Çeşme'ye bakıyoruz on binlerce bina var ama beş yıldızlı otel 4-5 tane. Nasıl turizm olacak burada? Turist nereye gelecek? Planlama yanlış o yüzden planları yeniden ele alıp incelemek lazım ama bunu yaparken İzmir'le bütünleşik bir planlama lazım. Şimdi elimizde bir fırsat var. İzmir-İstanbul Otoyolu Çeşme'ye büyük bir sıçrama yaşatacak. Nasıl İstanbullular Alaçatı'nın değerini kat be kat yükselttiler ise aynı şekilde İzmir'den başlayarak Urla sahilleri, Karaburun, Mordoğan ve Çeşme'nin tamamı Antalya sahilleri gibi olabilir ama altyapı çalışmalarının şimdiden başlaması lazım. Gerek İzmir Büyükşehir Belediyesi gerek ilçe belediyeler hazırlıklarını yapmalı çünkü İzmir- İstanbul Otoyolu 2017'de açılacak. Ancak hazırlıksız yakalanırsak sadece bakarız" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2015, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER