Çanakkale Zaferi Buca'da Kutlandı

Tarihinin en önemli zaferlerinden biri olan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yılı Buca’da, Buca Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu’nun muhteşem dans gösterisi ile kutlandı.

Çanakkale Zaferi Buca'da Kutlandı

Buca Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yılı ve 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’ne özel gösteri hazırladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda sahnelenen ‘Çanakkale Yeniden Doğuş’ adlı gösteride, Çanakkale’de şehit düşen bir ‘Ege’ delikanlısının hikayesi, dans tiyatrosu ile anlatıldı.

Halk Oyunları Topluluğu eğitmenleri Burcu Demirci ile Mehmet Özgür Demirci’nin yazıp yönettiği gösteri, salonu dolduran vatandaşlar tarafından çok beğenildi. 50 kişiden oluşan Halk Oyunları Topluluğu’nun muhteşem performansı izleyicilere duygu yüklü dakikalar yaşattı.

Halk Oyunları Topluluğu, gösterinin sonunda hep bir ağızdan onuncu yıl marşını okudu, ‘Çanakkale Geçilmez’ yazılı pankart açtı. İzleyiciler gösteri sonunda oyuncuları başarılı performanslarından dolayı ayakta alkışladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER