Büyükşehir Davası'nda 7'nci Gün

Büyükşehir Davası'nda bugün 7'nci gün. İfadeleri alınan sanıklar, belge olarak Binali Yıldırım'ın fotoğrafını mahkemeye sundu.

Cuma günü, ortada örgüt var mı sorusuna yanıt vermesi beklenen mehkeme, 7'nci günde sanıkların ifadeleriyle devam etti. Mahkemeye Aziz Kocaoğlu ile birlikte eşi,Türkegül Kocaoğlu'da katıldı.

7'nci günde, Asuman Gökkaya, Tülay Tüma, Muzaffer Köse, Faruk Alçelik, Figen Seyis, İsmet Halim Gürsoy, gibi isimlerin ifadeleri tamamlandı.

Duruşmada gergin anlar da yaşandı. Nilüfer Altınkaya'nın ifadesinde, zaman zaman duruşma salonunda oturan Başkan ve belediye personeline dönüp konuşmaya devam etmesi üzerine Hakim Kargılı, "Salona değil. Bana dönerek konuş" uyarısında bulundu.

Hüseyin Çalışkan, ESHOT'un durak ihalesinin dövizle yapıldığı yönündeki eleştirelere de yine dövizle yapılan bir ihale ile karşılık verdi.

Binali Yıldırım'ın da katıldığı Adnan Menderes Dış Hatlar Terminali Kiralama Sözleşmesi'nin de döviz üzerinden yapıldığını anlatan Çalışkan, Bakan Yıldırım ve firma temsilcilerinin elinde bulunan üzerinde "610 milyon euro" yazan çeki gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2012, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER