'Burdur olarak kenetlendik'

Marble 24. Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, mermercilik sektörünün olduğu kadar siyasilerin de odağında yer almayı sürdürüyor.

Burak Cilasun / Ben TV

Marble 24. Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, mermercilik sektörünün olduğu kadar siyasilerin de yakından takip ettiği bir fuar olmaya devam ediyor. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz de fuarı ziyaret eden isimler arasındaydı.

Fuarı değerlendiren Ercengiz, "Burdur, mermerde istihdam yaratan bir kent oldu. Doğaltaşın blok olarak çıkartılıp, mamül haline dönüşmesi için çok önemli adımlar atılıyor. Burdurlu sektör bileşenleri bugün bu fuarda. Fuar alanı oldukça geniş. Çin'den sonra dünyadaki en büyük mermer fuarının burası olduğunu biliyoruz. Aziz Başkan'a da bu anlamda teşekkür ediyorum. Kendisi çok doğru bir hamle yaparak trafik yoğunluğunu kent merkezinden uzaklaştıracak şekilde bu fuar alanını yaptı. Fuar İzmir ekonomisine de ciddi katkı yapıyor. Umarım fuarımız üreticilerimize ve ülkemize yüksek miktarda döviz girdisi sağlar." dedi.

Burdur mermerine olan ilginin son yıllarda arttığının altını çizen Ercengiz kentin önemli dinamiklerinin fuarda bir arada olduğunu belirterek, "Hem mermerci, hem de makinacı dostlarımızla gurur duyuyoruz. Onlara başarılar diliyoruz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER