Buca Piyanoya Doydu

Dünyaca ünlü piyanistlerimizden Gülsin Onay, Bucalı sanatseverlerle muhteşem bir piyano resitalinde buluştu. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen resitalde W. A. Mozart, L. V. Beethoven, A.A. Saygun ve J. Brahms gibi bestekarların eserlerinden örnekler sunan Onay, üstün performansıyla büyülediği dinleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Buca Piyanoya Doydu
Buca Belediyesi, dünyaca ünlü piyano sanatçısı Gülsin Onay’ı Bucalı sanatseverlerle buluşturdu. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen resitalde Gülsin Onay, W. A. Mozart, L. V. Beethoven, A.A. Saygun ve J. Brahms gibi bestekarların eserlerini seslendirdiler.
 
Piyano eğitimine üç buçuk yaşında başlayan ve Üstün Yetenekli Çocuklar Kanunu kapsamında Paris Konservatuarı’nda eğitim gören ve 1987 yılında Devlet Sanatçısı, 2003 yılında UNICEF Türkiye Milli Komitesi tarafından “İyi Niyet Elçisi” seçildiği gibi 5 kıta da 72 ülkeyi kapsayan uluslararası müzik kariyeri ile dikkat çeken Onay,  Buca’da gerçekleşen resitalde başarılı performansıyla dinleyicileri kendine hayran bıraktı.
Performanslarıyla müzikseverlerin beğenisini toplayan ve Bucalı sanatseverlere müzik dolu bir gece yaşatan Gülsin Onay, dinleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2016, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER