Buca Hastanesi'ne KBRN Ünitesi

İzm,r Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi bünyesinde, kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer tehdit ve tehlikelere karşı halkın sağlığını korumak için ’KBRN Ünitesi’ oluşturuldu.

Buca Hastanesi'ne KBRN Ünitesi
 
 
Çevrenin ve canlıların kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer ajanların yol açtığı tehlikelerden dolayı olumsuz bir şekilde etkilenmesi durumlarında hayati bir işleve sahip olacak olan ve hastaların arındırıldığı KBRN Ünitesi, Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye hazır hale geldi. Hizmete giren KBRN Ünitesi ile kimyasal, biyolojik, radyoaktif, nükleer tehdit ve tehlikelere karşı halkın sağlığının korunması, can kaybının en aza indirilmesi, gerekli tedbirlerin alınması ve olası KBRN vakalarında tedavinin en hızlı şekilde yapılması amaçlanıyor.
 
KBRN Ünitesi hakkında bilgi veren Hastane Yöneticisi Op. Dr. Hilmi Güngör, "Yenilenme çalışmalarına yeni bir ünite daha ekleyen hastanemiz, artık olası KBRN tehlikelerine de hazır. KBRN Ünitesi konusunda uzman teknik ekip tarafından yönetmeliğe en uygun şekilde hayata geçirildi. Olası kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer yaralanmalarda hastayı arındırmak ve diğer tedavilerinin devamını sağlamak amacıyla kurulan Dekontaminasyon ünitemizde hastaların elbiselerinin çıkartılması, vücudunun yıkanılarak zararlı atıklardan arındırılması ve hastaneye alınması işlemleri yapılacak. Bu sayede çevrede bulunan diğer hastaların ve sağlık personelinin kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer kalıntılardan zarar görmesi engellenmiş olacak. Ünitemizin yapımında emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER