Buca Belediyesi'nden 'su' çağrısı!

BUCA Belediyesi tarafından 22 Mart Dünya Su Günü’nde Bucalı öğrencilerle birlikte su kaynaklarının önemine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, su tasarrufu çağrısı yapıldı. Belediye hizmet binasının tüm musluklarına su tasarrufu aparatı takılırken, Bucalı öğrenciler de legolarla su israfının önüne geçmenin yollarını anlattı.

Buca Belediyesi'nden 'su' çağrısı!
 
Buca Belediyesi, Dünya Su Günü’nde su kaynaklarının korunması ve bilinçli kullanılmasının önemine dikkat çekmek için Bucalı öğrencilerle bir araya geldi. Buca Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Işık’ı makamında ziyaret eden Atatürk Ortaokulu, Ufuk Ortaokulu, Saadet Emir Ortaokulu, Cengiz Sani İlkokulu ve Dokuz Eylül Üniversitesi Özel 75. Yıl İlkokulu öğrencileri su kaynaklarının önemine ilişkin küçük bir sunum yaparak, tasarruf çağrısında bulundu.
 
LEGOLARLA SUYUN ÖNEMİNİ ANLATTILAR
 
Başkan Yardımcısı Murat Işık’a yapılan sunum kapsamında, Dokuz Eylül Üniversitesi Özel 75. Yıl İlkokulu öğrencilerince kurulan Lets Go Proje Ekibi, legolardan yaptıkları maket üzerinden su tasarrufuna ilişkin bildiklerini anlattı. Daha önce de Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı makamında ziyaret eden Lets Go Proje Ekibi, ’sensörlü musluk kullanma, su tasarrufu aparatı ile israfın önüne geçme, elleri yıkarken suyu açık bırakmama’ uyarılarında bulundu.
 
BELEDİYE MUSLUKLARINA SU TASARRUF APARATI
 
Daha sonra Buca Belediyesi’ne gelen tüm çocuklar bir araya gelerek, su kaynaklarının boşa harcanmaması için tasarruflu ürünlerin önemine dikkat çekmek amacıyla Buca Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan Gündüz ile birlikte belediyenin tüm musluklarına su tasarruf aparatı taktı. Gündüz, çocuklara duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederken, "Musluklarımıza su tasarruf aparatı takarak israfın önüne geçmeye çalışıyoruz. Su kaynaklarımızın sınırlı olduğunu ve boşa harcamamamız gerektiğini çocuklarımıza aşılamak istiyoruz" dedi.
Etkinlik kapsamında Bucalı çocuklar, ’Kaynaklar sınırlı her damlası değerli’ diyerek, tüm belediye binasını dolaşıp, tek tek broşür dağıttı.
 
 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER