Bu Lezzetler Kaçmaz

Buca, İzmir’in en lezzetli buluşmasına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Bu Lezzetler Kaçmaz
İlçede köy turizmini geliştirici çalışmalara hız veren Buca Belediyesi, bölgede yetişen ot ve bitki yemeklerini tanıtmak, yöresel ot yemekleri kültürünü yaşatmak için düzenlediği etkinliğin bu yıl ikincisine ev sahipliği yapacak. Karacaağaç Köyü’nde 03 Nisan Pazar günü saat 11.00’de başlayacak ve gün boyu devam edecek etkinlikte Nif Dağı eteklerinde yetişen otların birbirinden lezzetli yemeklerinin tatlı rekabeti yer alacak.
 
Söyleşiler, yemek atölyesi, tadım etkinlikleri, köy ürünleri pazarı ve yemek yarışmasının yer alacağı programda Ege’de yetişen ot çeşitlerinden yapılan yemekler İzmirlilerle buluşacak. Bu lezzet şölenini kaçırmak istemeyenler için 3 Nisan günü saat 10.00’da Buca Belediyesi hizmet binası önünden ücretsiz servis kaldırılacak.
 
Buca Belediyesi, bu yıl ikincisini düzenleyeceği “Nif Dağı’nın Lezzetli Otları Buca Karacaağaç’ta Buluşuyor” etkinliğiyle Ege mutfağının lezzetlerini İzmirlilerle buluşturacak.  Yöresel ot yemekleri kültürünü tanıtmak ve yaşatmak için düzenlenecek etkinlik, 03 Nisan Pazar günü saat 11.00’de başlayıp saat 17.00’ye kadar sürecek. 
 
Bölgeye hakim mutfak kültürünün en belirgin özelliği olan otlardan oluşacak birbirinden ilginç yemeklerin yapılacağı etkinlik programında, Organik Tarım danışmanı Nurhayat Bayturan’ın “Otlarımızda sürdürülebilirlik ve daha iyi pazarlama çalışmaları” konulu söyleşisi, Huriye Erman’la yemek atölyesi, tadım etkinlikleri, köy ürünleri pazarı ve yemek yarışması yer alıyor.
Bu lezzetli buluşmaya katılmak isteyen vatandaşlar için Buca Belediyesi hizmet binası önünden festival günü saat 10.00’da ücretsiz servis kaldırılacak.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2016, 10:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER