Bu Kez Kalpler Doydu

Konak Belediyesi’nin aşevi hizmeti sayesinde sofraları boş kalmayan yaşlılar için düzenlenen moral yemeği ile bu kez sadece karınlar değil kalpler de doydu.

Bu Kez Kalpler Doydu
Yürüttüğü hizmetlerle sosyal dayanışmanın en güzel örneklerini sunan Konak Belediyesi, her yıl 18–24 Mart tarihleri arası kutlanan “Yaşlılar Haftası’nda anlamlı bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Belediyenin aşevi hizmeti sayesinde her gün sofralarında sıcak yemek koyabilen ihtiyaç sahibi yaşlılar, bu kez Konak Belediyesi’nin Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı’nda yer alan İZBEL Kafe’de verilen moral yemeğinde biraraya geldi. ‘Yaşlılar Haftası’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen öğle yemeğine katılan davetliler, Konak Belediyesi’nce evlerinden alınarak Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı’na getirildi. Zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren ve ilerlemiş yaşları nedeniyle evlerinden dışarı çıkma imkanı olmayan konuklar düzenlenen etkinlik sayesinde huzurlu, bir o kadar da keyifli bir gün geçirdi. Bir gün de olsa farklı bir gün yaşayan yaşlılar, hatırlanmanın mutluluğunu doyasıya yaşadı. 
 
KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİLER
 
Çam ağaçlarıyla kaplı, 85 dönüm üzerine kurulu, eşsiz körfez manzarasına sahip Çınartepe Aydın Erten Rekreasyon Alanı’nın huzurlu ortamında yemek yiyip, sohbet etme imkanı bulan yaşlılar, görevli personelin kendilerine gösterdiği ilgi ve saygıdan ötürü Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. 77 yaşında görme engelli Fatma Keskin, yaklaşık 5 yıldır dışarı çıkamadığını belirterek, “Gözlerim görmüyor ama sesleri duyuyorum, şenlendim. Evde hep kapalı yaşıyordum şimdi çok mutluyum. Bize bu güzel günü yaşatanlara teşekkür ediyorum” dedi. Yağmura ve soğuk havaya rağmen manzaranın keyfini çıkarmayı da unutmayan davetlilere, yemek sonunda Konak Belediyesi’nce hazırlanan hediye paketleri armağan edildi. 
Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2016, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER