Bornova'da Ortak Akıl

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, rutin hale getirdiği mahalle ziyaretlerini Mevlana Mahallesi ile sürdürdü. İlk olarak kadın ve çocuklarla bir araya gelen Atila, uygulanacak proje ve hizmetler hakkında onların görüşlerini aldı. Atila ‘ortak akıl’ söylemini asla lafta bırakmayacaklarını belirterek, “Vatandaşlarımız bizden parklarla ilgili istekte bulundu. Mahallelerdeki parkları tüm vatandaşların birlikte yararlanabileceği sosyal alanlar haline getireceğiz” dedi.

Bornova'da Ortak Akıl

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ‘Ortak Akıl’ ilkesi ile çıktığı hizmet yolunda bu kez Mevlana Mahallesi’ndeydi. Başkan Atila, ilk olarak Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde mahalleli kadın ve çocuklarla bir araya geldi; sorunlarını ve taleplerini dinledi. Çocuklara kitap hediye eden Atila, ‘‘Kadınlar ve geleceğimiz olan çocuklarımızı özel bir yerde tutmamız gerekiyor” dedi.

Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nin ardından sokakları ve parkları gezen Başkan Atila, eksikleri tespit edip yapılması gerekenleri ve vatandaşların isteklerini tek tek not aldı.

Ailece rahatça zaman geçirilecek alanlar olacak

Mevlana Mahallesi sakinlerinin, özellikle de kadınların en büyük isteğinin ailece zaman geçirebilecekleri alanlar olduğunu ifade eden Başkan Atila,  ‘‘Bu bölge ve çevresinde daha çok göçle gelen vatandaşlarımız oturuyor. Mevcut parkları, yürüyüş yolları, oyun alanları ve çay bahçeleri ile herkesin yararlanabileceği sosyal alanlar haline getirebiliriz. Onların istekleri ve kente entegrasyonlarının sağlanması çok önemli. Bu anlamda üzerimize düşen her şeyi yapacağız’’ diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER