Bornova'da Bahar Temizliği Başladı

Bornova Belediyesi’nin, temiz çevre duyarlılığını artırmak amacıyla başlattığı ‘bahar temizliği’ kampanyası bu yıl da büyük ilgi gördü.

Bornova'da Bahar Temizliği Başladı
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve nisan ayında başlayan etkinlikte Bornova’nın değişik semtlerinde temizlik için buluşuldu. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da katıldığı Bahar Temizliği’nde ekiplerle birlikte vatandaşlar da çöpleri toplayarak örnek bir duyarlılık sağlandı. İlk olarak Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan etkinliğin herkese örnek olması gerektiğini belirten Başkan Atila, “En iyi temizlik kirletmemiktir’ ilkesi ile temiz bir kent için kolları sıvadık. Halkımız da bizi yalnız bırakmadı. Kampanyamıza destek veren vatandaşlarımıza çok teşekkür ederiz" dedi.
 
TEMİZLİK ARAÇLARI DA ÇALIŞTI
 
Temizlik kampanyasında yollara ve kaldırımlara atılan katı atıklar torbalara doludurlurken, Bornova Belediyesi’nin temizlik araçları da cadde ve sokakların detaylı temizliğini yaptı.  Bahar temizliği kampanyası çerçevesinde kenti temiz tutmanın önemini hatırlatmak ve atıkların gelişi güzel yerlere atılmasını önlemek için, Bornova Belediyesi’nin yaptığı hizmetler vatandaşlara anlatıldı. Temizlik işçileriyle birlikte sokakları temizleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, en büyük temizliğin kirletmemek olduğunu vurgulayarak, “Bornova bizim evimiz. Bütün sokakları da bizim kendi sokağımız. Eğer sokaklarımıza, yani evimize daha iyi bakarsak çocuklarımıza daha iyi bir çevre, daha iyi bir gelecek bırakırız" dedi.
Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2017, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER