Bornova Belediyesi'nden 'sağlık' devrimi

BORNOVA Belediyesi, diş doktoru, diyetisyen, evde yaşlı, gebe ve lohusa bakım hizmetlerinin yanı sıra ambulans hizmeti de veriyor

Bornova Belediyesi'nden 'sağlık' devrimi
 
Bornova Belediyesi bünyesinde hizmet veren Özgül Gündüz Halk Sağlığı Merkezi hasta naklinden evde bakım hizmetlerine, diş muayenesinden diyetisyene ve hasta nakil ambulans hizmetine kadar sağlıkla ilgili her türlü konuda çalışma yapıyor. Verilen hizmetlerin yanı sıra halk sağlığı için de düzenlenen eğitim ve seminerlerde vatandaşlar bilinçlendiriliyor. 2015 yılından bu yana yapılan çalışmalar kapsamında 17 farklı dalda etkinlik düzenlendi.
 
HER SENE MART AYINDA DÜZENLENİYOR
 
Her sene mart ayında EÜ Tıp Fakültesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Ana Bilim Dalı işbirliğinde Halk Sağlığı Kongreleri gerçekleştirdiklerini belirten yetkililer, 3 yıl içinde aynı kurum ile baş dönmesi, romatizma, anevrizma, enfeksiyonlarla mücadele, diyabet, kısırlık ve tüp bebek başlıklarında panellerin düzenlendiğini aktardı. Ayrıca, İrenbe Kadın-Doğum Dal- Tüp Merkezi, İnvivak, Türkiye Osteoporoz Derneği ve Türkiye Albenizm Derneği ile çeşitli seminerler düzenlendi. Bornova Belediyesi’nin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 999 29 29 numaralı telefonundan dahili 2157’yi arayarak bilgi alabilir.
 
 
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER