BMC'de toplu sözleşme sevinci

2014 yılında yeni ortaklık yapısı, yerli ve milli sanayii anlayışı ile dünya markası olma yolculuğuna çıkan BMC;bu süre boyunca yönetimi, çalışanları ve tüm paydaşları ile kenetlenip hızla büyüyerek çok önemli gelişmeler kaydetti. Savunma sanayii ve ticari araç üretimi alanlarında,çok sayıda yüksek kalitede yerli ürün geliştirerek hem ülkemizin hizmetine sunmayı başaran hem de çevre ülkelere ihracat faaliyetlerini sürdüren BMC' de hedef 1 milyar USD ciro.

BMC'de toplu sözleşme sevinci

Bu başarının en önemli yapıtaşı şüphesiz ki, 2014 yılından bu yana BMC ve Türk Metal sendikası arasında güvene ve birlikte başarma isteğine dayalı olarak kurulan güçlü iş birliği oldu. Bu işbirliğinin çok önemli bir sonucu olarak; BMC Ailesi bugün, 1.453 mavi yakalı çalışma arkadaşı ile yoluna devam ediyor ve bu aile her geçen gün büyüyor.

Bu işbirliğinin en önemli göstergelerinden biri olarak; BMC ile Türk Metal arasında 2017-2019 dönemini kapsayan toplu iş sözleşmesi, karşılıklı uzlaşma ve memnuniyet çerçevesinde tamamlandı. Bu anlaşma;gerek Ülkemiz ile savunma ve otomotiv endüstrilerimiz, gerekse BMC ve Türk Metal açısından gelecekte gerçekleştirilecek daha da güçlü bir atılımın önünü açacak çok önemli bir adım olarak miladi bir nitelik taşıyor.

19 Mart 2018 Pazartesi günü Pullman İstanbul Airport Hotel andConvention Center’da gerçekleştirilen imza törenine; Türk Metal Sendikası Başkanı Pevrul Kavlak, BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, BMC Yönetim Kurulu Üyesi ve Ortağı Talip Öztürk, Türk Metal Sendikası İzmir İl Başkanı Mürsel Öcal; BMC İcra Kurulu Başkanı Bülent Denkdemir, BMC Yönetim Kurulu Üyesi Taha Yasin Öztürk, BMC İcra Kurulu Üyesi Abdulrahman Al-Bakr ve BMC İnsan Kaynakları Direktörü Mahmut Temiz katılım sağladı.

Toplu Sözleşme İmza Töreni, BMC Pınarbaşı İzmir Yerleşkesi’nde de canlı yayında mavi yakalı çalışanlar tarafından izlendi. İmzaların atılmasını müteakip2 yıl süre ile devam edecek şekilde hazırlanan Toplu İş Sözleşmesi, BMC Fabrikası’nda adeta bir bayram havası yarattı. İstanbul’da atılan imzalar, İzmir’de coşkuyla kutlandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 13:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER