'Biz Bize Yeteriz Grubu'ndan Doğaya Katkı

İzmir eğlence hayatının sevilen ismi, ’Mikrop Hikmet’ lakaplı Hikmet Durmuş öncülüğündeki "Biz Bize Yeteriz Grubu" ağaçlandırma çalışması yapmak üzere Ege Orman Vakfı ile işbirliği yaptı.

'Biz Bize Yeteriz Grubu'ndan Doğaya Katkı
 
Üç yıl önce "Bir fidan yeşert bir hayat yaşat" sloganı ile Ege Orman Vakfı ile işbirliği gerçekleştirerek kanser hastalığına dikkat çekmek için Çeşme-Ildırı-Kadıovacık ağaçlandırma sahasında 2 bin fidanlık bir koru oluşturan Mikrop Hikmet ile Biz Bize Yeteriz Grubu, yine aynı amaçla yeni bir ağaçlandırma çalışmasına başladı. Torbalı-Taşkesik ağaçlandırma sahasında oluşturulacak orman ile ilgili Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ile Mikrop Hikmet, grup üyelerinin ve Kanserle Dans Derneği üyelerinin katılımı ile protokol imzaladı.
 
Mikrop Hikmet, Biz Bize Yeteriz Grubu olarak kanser hastalığına dikkat çekmek istediklerini ve bunun için farklı bir proje geliştirdiklerini söyledi. Üç yıl önce aynı amaçla gerçekleştirdikleri etkinliğin büyük ses getirdiğini ve 2 bin fidanın yeşerdiğini belirten Mikrop Hikmet, yapacakları ağaçlandırma çalışması ile yeni fidanlara can vereceklerini belirtti.
 
Mikrop Hikmet, 10 Nisan Pazar günü Seferihisar yolu üzerinde bulunan Otantik Kırbahçesi’nde düzenlenecek şenlik havasındaki kahvaltıya tüm İzmirlileri beklediklerini, kahvaltının ardından hep birlikte "Biz Bize Yeteriz Korusu"nda fidan dikeceklerini belirtti.
 
Protokol imza töreninde korunun ilk bağışları yüzer fidan ile İzmir Karacan Akademi Kurucusu Kemal Yatkın, Yedigöller Kafe ve Restoran’ın işletmecisi Nurettin Akmeşe ve Mavra Grubu adına Genel Müdür Bülent Nacitarhan’ dan geldi. İlk bağışları gerçekleştiren kurumların yetkilileri herkesi bu anlamlı kampanyaya destek olmaya davet etti.
 
Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, "Ormanların insanlar üzerinde çevre psikolojisi ile ilgili çok olumlu katkıları olduğunu biliyoruz. Bu anlamlı çalışma ile yeşeren her fidan yeni bir umut olacaktır. Destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 
İmzaların ardından Mikrop Hikmet, Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ve etkinliğe destek verenler hep birlikte hayat bayram olsa şarkısını seslendirdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2016, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER