Birliktelik Vurgusu

Ege Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, İzmir’de en çok mahalleye sahip metropol ilçe olmalarına rağmen, bölge ayrımı yapmadan, 113 mahalleye de eşit hizmet verdiklerini söyledi.

Birliktelik Vurgusu
Mahalle gezilerini aralıksız sürdüren Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, bu kez Ege Mahallesi'ni ziyaret etti. Bölge sakinlerinin daveti üzerine gerçekleşen buluşmada Başkan Pekdaş’a Ege Mahalle Muhtarı Kemal Ersun ile Kahramanlar Mahalle Muhtar Vekili Aslan Portakal eşlik etti.  
 
ÇALIŞMAYA DEVAM 
 
Güne mahalledeki bir kahvede vatandaşlarla birlikte kahvaltı yaparak başlayan Başkan Pekdaş, bol bol sohbet etti, talepleri dinledi. Mahalle sakinlerinin çocuklar için oyun parkı ve spor alanı isteğinde bulunması üzerine mahalleyi gezerek uygun yer bakan Başkan Pekdaş, çalışmalara başlayarak en kısa sürede istenilen park ve oyun alanını yapacaklarını dile getirdi. Konak Belediyesi olarak eşit hizmet anlayışıyla çalışarak ilçedeki 113 mahallenin her birine ihtiyacı olan hizmeti götürdüklerini vurgulayan Başkan Pekdaş, “Konak’ın mahalleleri İzmir’le öyle bir özdeşleşmiştir ki, hiç birini diğerinden ayıramayız. Konak’ta her yerin farklı ihtiyaçları var ve her yer bizden hizmet bekliyor. Göreve geldiğiniz günden itibaren bu farklı ihtiyaçları koordine ederek, hepsine ulaşabilen bir yapıyla çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.  
 
BİRLİKTELİK VURGUSU
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bölgede uygulayacağı yerinde kentsel dönüşüm projesiyle ilgili düşüncelerin de dile geldiği ziyarette Başkan Pekdaş, Ege Mahallesi’nin örnek bir yerleşim merkezi olması için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Sorunlara birarada çözüm üretmek gerektiğinin altını çizen Başkan Pekdaş, "Biz ilçe belediyesi olarak tek başına bütün sorunları çözemeyiz. Kurumların birbirini tamamlaması, bir birini denetlemesi ve entegrasyon içinde çalışması gerekiyor. Büyükşehir ile biz birlikte elimizden gelenin en iyisini yaparak, Gültepe’den Gürçeşme’ye Güzelyalı’dan Tepecik’e, Alsancak’tan Ege Mahallesi’ne kadar tüm Konak’ı güzelleştiriyoruz. Bunu yaparken de hemşerilerimizle biraraya gelerek, birlikte düşünerek çözüm üretiyoruz. Konak'ta sadece birlikte yaşamıyor, bu kenti birlikte de yönetiyoruz” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER