Bir Daha Yaşanmasın

İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği'nin organizasyonu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile gerçekleştirilen 'SOMA 301' fotoğraf sergisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi Çetin Emeç Sergi Salonu’nda açıldı.

Bir Daha Yaşanmasın
Soma'da, geçen yıl Türkiye'nin en acı felaketi olarak hafızalara kazınan ve 301 madencinin şehit olduğu faciaya tanıklık eden, o anları fotoğraflayıp Türkiye ve dünyaya duyuran İzmirli foto muhabirlerin sergi açılışına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da katıldı. MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural ve İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel ile birlikte sergiyi gezen Başkan Kocaoğlu, Soma maden faciasının birinci yılında şehit veren köyleri gezdiğini, şehit veren ailelerin acısının ilk günkü kadar taze olduğunu vurgulayarak, böyle felaketlerin bir daha yaşanmaması için gereken tüm önlemlerin alınması gerektiğini hatırlattı. İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Başkanı Mehmet İnmez ise olay yerine ilk ulaşan muhabirlerin çektiği kareleri bu acının unutulmaması için sergiye dönüştürdüklerini belirtti.
 
Foto muhabiri Cem Öksüz, Mehmet İnmez, Turan Gültekin, Emin Mengüarslan, Emre Tazegül’ün 50 fotoğrafının yer aldığı sergi 30 Mayıs'a kadar açık olacak. Fotoğraf sergisinde, o anlara tanıklık eden gazete ve televizyon muhabirlerinin duygularının kaleme alındığı yazılar da paylaşılıyor. Olay yerine ilk ulaşan gazete ve televizyon muhabirleri, Soma acısını yazılarıyla anlatıyor. 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER