Berkin Elvan, Güzelbahçe'de Anıldı

Gezi Parkı olaylarında yaşamını yitiren 15 yaşındaki Berkin Elvan ölüm yıldönümünde Güzelbahçe’deki kendi ismini taşıyan parktaki anıtı önünde anıldı.

Berkin Elvan, Güzelbahçe'de Anıldı
Yaka Mahallesi’ndeki Berkin Elvan Parkı’nda düzenlenen törene CHP PM Üyesi Mustafa Moroğlu, CHP Milletvekili Musa Çam, CHP İl Yöneticisi Ednan Arslan, CHP İlçe Başkanı Kazım Çam, Belediye Başkanı Mustafa İnce, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından konuşmalar yapıldı. CHP PM Üyesi Mustafa Moroğlu anma töreninde yaptığı konuşmada kötülüklerin ve ölümlerin sıradanlaştığı bir ülkede yaşadıklarını belirterek, “Bu parkın anlamı ve amacı gezi ruhunu yaşatmaktır, gezi şehitlerini yaşatmaktır" dedi. CHP İzmir Milletvekili Musa Çam da “Bizler yaşatmayı şiar edinirken, onlar kindar ve dindar nesiller yetiştirerek öldürmeyi şiar ediniyorlar" diye konuştu.
 
Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce de “Berkin’in cansız bedenine bile tahammül edemediler. Berkin’in heykelini parçaladılar. Ama Berkin Elvan, biz yaşadığımız sürece burada yaşayacak" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Devrim Seyrek, Berkin Elvan için yazılan bir türküyü seslendirdi ve ardından anma törenine katılanlar ellerindeki karanfilleri Berkin Elvan’ın heykelinin önüne bıraktı.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2016, 15:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER