Bayraklı'nın Gururu Oldular

Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonunun düzenlediği İzmir il şampiyonasında gençler dalında birinciliği el ederek, Bayraklı’nın gururu oldular. İzmir oyunlarıyla şampiyon olan gençler, gözünü Türkiye finaline dikti.

Bayraklı'nın Gururu Oldular
Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları ekibi Geçtiğimiz hafta Gaziemir’de gerçekleştirilen İzmir İl birinciliği müsabakasına katıldı. Bayraklılı folklorcular 17 takımın hazır bulunduğu şampiyonaya gençler düzenlemeli dalda İzmir oyunları ile katıldı. Gösterdikleri üstün performansla izleyicilerden ve jüriden yüksek not alan folklorcular il birinciliğini kazanmayı başardı.
 
DİĞER İL BİRİNCİLERİ İLE KARŞILAŞACAKLAR
 
Ekip, 26-27 Mart tarihinde Kuşadası’nda; Manisa, Balıkesir, Kütahya, Çanakkale ve Uşak’ın da aralarında bulunduğu grup yarışmasında diğer il birincileri ile yarışacak. Burada da dereceye girmesi durumunda finale katılmayı hak edecek. 16 erkek ve 16 kadından oluşan ekibine çok güvendiğini dile getiren Bayraklı Belediyesi Halk Oyunları antrenörü Hüseyin Keç “Arkadaşlarıma olan güvenimiz tam. Türkiye Finaline katılacağımıza yürekten inanıyoruz” dedi.
 
GURURUMUZ OLDULAR
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, halk oyunları ekibinin yüzlerini her zaman güldürdüğünü belirterek, “Arkadaşlarımız gerçekten başaralı. Katıldıkları her etkinlikte seyirciyi coşturmayı başarıyorlar. Aldıkları alkış ve onlara gösterilen sevgi aslında bize fazla söz bırakmıyor. Son yarışmadaki başarıyla yine göz doldurdular. Gururumuz oldular.  Hepsini ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 10:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER