Bayraklı'da Engellilere Psikolojik Destek

Bayraklı Belediyesi bünyesinde engellilere yönelik hizmet veren danışma merkezinde psikolojik sorunlar çözüme kavuşuyor.

Bayraklı'da Engellilere Psikolojik Destek
Engelli bireylerin yanında olan Bayraklı Belediyesi onların sorunlarıyla da yakından ilgilenmek için Osmangazi Mahallesi’nde kentin en büyük engelli merkezi içinde danışma merkezi kuruldu. Burada engelleri hayata bakışlarını değiştiren mutlu ayrılmalarını sağlayan Psikolog Gülhan Ayaz, görüşmeler sayesinde engelli vatandaşların hayata daha olumlu baktığını söyledi. Ayaz, “Mayıs ayından itibaren Engelli Dayanışma Merkezimizde Bayraklı’ da oturan engelli vatandaşlarımıza, hayata daha iyi adapte olmaları ve hayatlarına daha kolay devam etmeleri için yardımcı oluyoruz. Genellikle çocuk isteyen aileler çocuklarının hayata adapte olamayacağını ve bu şekilde bir hayatın sürdürülemeyeceğini düşünüyor. Bedensel engeli olan yetişkinler ise bazı yerlere ulaşamamanın verdiği sıkıntıları yaşıyorlar. Biz bu konularda onlara daima yardımcı oluyoruz. Ayrıca isteyen herkes randevu yoluyla başvuruda bulunabilir" dedi.
 
ONLARIN MUTLULUĞU İÇİN
Bayraklı’da engellilere yönelik projeler geliştirerek, engelleri ortadan kaldırdıklarını söyleyen Belediye Başkanı Hasan Karabağ da, "İzmir’in en büyük engelliler merkezini söz verdiğimiz gibi Bayraklı’ya kazandırdık. Merkezimizde engellilere yönelik birçok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın evlerine kapanmasına asla izin vermiyoruz. Onları hayatın içine çekiyoruz, evlerinden alıp merkezimize getiriyoruz. Onların mutluluğu için elimizden geleni yapıyoruz. Danışma merkezimizde ayrıca engellilerimize psikoloğumuz yardımcı oluyor” dedi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER