Bayilerde Henüz Dolum Yok

Kentkart'ta sorun büyük ölçüde çözüldü Büyükşehir belediyesinin dolum tesislerinde dolum yapılabilirken bayiler ve yüklematik'lerde ise dolum yapılamıyor.

Kentkart sorunu çözülüyor. İzmir Büyükşehir belediyesinin kentkart dolum tesislerinde dolumlar başlarken, bayilerde ise yeni şirketin bayilik sistemi sorununu çözememesi nedeniyle dolumlar gerçekleşemiyor. İzmir Büyükşehir belediyesinin dolum tesislerinde ise yeni sistemin tanıdığı kentkart'lara dolum yapılabiliyor. Öte yandan İzmirli vatandaşlar sabah erken saatlerden itibaren Büyükşehir belediyesinin dolum tesislerinde uzun kuyruklar oluştururken yüklematiklerde de dolum henüz yapılamıyor. 
 
Ulaşımda kart krizi büyük ölçüde çözüldü
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşımda kullanılan elektronik ücret toplama sistemine ilişkin sorunun büyük ölçüde çözüldüğünü, ancak araçlardaki okuma cihazları (validatör) ve turnikeler ile bayilerdeki dolum cihazlarının tamamının yeni programla sorunsuz bir şekilde yeniden çalışması için sürdürülen operasyonun, güvenlik sistemine “izinsiz müdahaleler”  nedeniyle henüz tam anlamıyla sonuçlandırılamadığını açıkladı. Günlük 1 milyon 700 bin adet biniş ve dolumu içeren sistemin “güvenli” bir şekilde çalıştırılması amacıyla yürütülen operasyonda, gece boyunca 6 ayrı garajda ESHOT’a ait 1110, İZULAŞ’a ait 255 aracın validatörüne yeni yazılım yüklendi. Vatandaşların İZBAN, Metro ve İZDENİZ’de sorunsuz yolculuk yapabilmesi için turnikelerde özel önlemler alındı. Dolum gişelerine takviyeler yapıldı.
 
Başkan Kocaoğlu: Hukuki işlemleri başlatıyoruz
 
Ulaşım kartlarına ilişkin operasyonu, Pazar akşamından itibaren ESHOT Genel Müdürlüğü’nde oluşturulan Kriz Merkezi’nde takip eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Kritik iki gecenin sonunda ulaşım kartlarındaki krizi büyük ölçüde aştık. Yaşanan sıkıntıyı hemşehrilerimize mümkün olduğunca hissettirmemeye çalıştık. Bu konuyla ilgili detaylı açıklamaları daha sonra yapacağım. Ancak şu kadarını söylemekte yarar var: Bu sıkıntıya yol açanlara karşı gerekli hukuki işlemleri başlatıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2015, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER