Başkanlar Anneleri Unutmadı!

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, huzurevi'nde kalan yaşlıları ziyaret etti. Ayrıca başkan Atila ve Akpınar Huzurevi'nde kalanların Anneler Günü'nü kutladı.

Başkanlar Anneleri Unutmadı!
AKPINAR’DAN HUZUREVİNE ANLAMLI ZİYARET
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Zübeyde Hanım Huzurevi'ni ziyaret ederek Anneler Günü'nü kutladı. Huzurevi sakinleri için düzenlenen kutlama etkinliğine Kaymakam Sadettin Yücel ve Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Gürel Kaynak da katıldı. Başkan Akpınar "Sizlerin mutlu olması için çalışıyoruz" dedi.
 
ŞARKILAR SÖYLENDİ
 
Örnekköy'deki Zübeyde Hanım Huzurevi'nde gerçekleştirilen etkinliğe huzur evi sakinlerinin yanı sıra askeri öğrenciler de katıldı. Etkinlik boyunca şarkılar söylendi ve oyunlar oynandı. Annelerle tek tek ilgilenerek karanfil dağıtan Başkan Akpınar da annelerle birlikte şarkı söyledi, dans etti.
 
"SİZLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
 
Annelerin sadece bir gün değil her gün anılması gerektiğinin altını çizen Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar "Burası sıcak ve sağlıklı bir yuva. Sağlıklı bir yaşam için dayanışmanın ve yardımlaşmanın önemli olduğuna inanıyorum. Bizler, yerel yöneticiler olarak, sizlerin mutlu olması için çalışıyoruz" dedi.
 
STANTLARI GEZDİ
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Anneler Günü etkinlikleri kapsamında, ev hanımları tarafından, Karşıyaka Çarşı girişinde açılan, el ürünleri satış stantlarını da gezdi. El emeği, göz nuru ürünlerin satılarak, ev ekonomisine katkı sağlanabileceğini söyleyen Akpınar "Rahat bir şekilde satış yapabileceğiniz stant alanları yaratacağız" diye konuştu.
 
Annelere hizmet sözü
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Anneler Günü nedeniyle Nevvar Salih İşgören Huzurevi’nde kalan yaşlıları ziyaret etti. Huzurevi’nde kalanların Anneler Günü’nü kutlayan Atila “Başta annelerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza en iyi hizmeti vermek için durmadan çalışacağız. Bu konuda annelerimize söz veriyorum” dedi
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ‘Anneler Günü’ öncesinde Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi’nde kalan yaşlıları ziyaret etti. Huzurevi sakinlerinin tek tek ellerini öpüp sıkıntılarını dinleyen Başkan Atila, birlikte çay içtiği yaşlılara daha rahat olanaklara kavuşmaları için hizmet sözü verdi. Bakıma Muhtaç Yaşlıları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hanife Doğan ile Bornova Belediye Meclis üyelerinin de bulunduğu ziyarette, yaşlılar Olgun Atila’nın sıcak yaklaşımından duydukları memnuniyeti dile getirdi.
 
Sohbetin ardından Nevvar Salih İşgören Huzurevi Müdürü Fırat Çakıroğlu, yaşlılar ve meclis üyeleriyle birlikte kurumun bahçesini gezen Atila, yapılmak istenen değişiklikler ve düzenlemelerle ilgili bilgi aldı.
 
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila hem yaşlıları ziyaret etmek hem de eksikleri gidermek ve sohbet etmek için geldiklerini söyleyerek, “Bu vesileyle anneler gününü kutlamanın da onurunu yaşıyoruz. Anneler bizim için çok önemli. Bizim en değerli varlıklarımız annelerimiz ve çocuklarımız. Daha iyi nesiller yetiştirebilmek için meclis üyelerimizle birlikte Bornovamıza en iyi hizmetleri vermek istiyoruz. Bu konuda annelerimize söz veriyoruz” dedi. Başkan Atila, bu kapsamda Nevvar Salih İşgören Huzurevi’nde kalan yaşlıların daha iyi olanaklara kavuşmaları için belediye olarak ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi.
 
Başkan Olgun Atila, Ege Karadenizli Kadınlar Derneği’nin Anneler Günü nedeniyle Bornova Öğretmen Evi’nde düzenlediği etkinliğe de katıldı. Dernek tarafından yılın annesi seçilen Muazzez Olcay’a ödülünü veren Başkan Atila, Ersin Faikzade’nin şarkıları ile kimi zaman gülen kimi zamanda hüzünlenen annelerin heyecanına ortak oldu. 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2014, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER