Başkan Piriştina, Şantiyeleri Gezdi

Kentte yaşayan vatandaşların daha kaliteli hizmet vermek için çalışmalarını sürdüren Buca Belediyesi, hizmet şantiyelerinde görev yapan çalışanlarına da daha sağlıklı çalışma alanları yaratmak için yoğun mesai harcıyor. Belediyenin Fen ve Temizlik İşleri şantiyelerini ziyaret eden Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina yenilenen yemekhane ve marangozhaneyi işçi sendikası temsilcileriyle birlikte gezdi.

Başkan Piriştina, Şantiyeleri Gezdi
İlçede görev yapan mesai arkadaşlarının en iyi ve sağlıklı koşullarda çalışmalarını sağlamak için yoğun mesai harcayan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, şantiyede görev yapan çalışma arkadaşlarını ziyaret etti. DİSK Genel İş Sendikası Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı ile birlikte şantiyeye gelen Başkan Piriştina, ilk olarak Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yenilenen yemekhane ve soyunma odalarında incelemelerde bulundu. Kent mobilyası üretilen marangozhanenin kapasitesini arttırmak ve ustaların daha sağlıklı ortamda çalışmalarını sağlamak için baştan yaratılan marangozhaneyi de gezen Başkan Piriştina, şantiye turunu Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan çalışma arkadaşları ile çay içerek tamamladı. 
 
“Daha yaşanabilir bir Buca’yı birlikte yaratacağız”
 
Temizlik İşleri’nde görevli mesai arkadaşlarının taleplerini dinleyen Başkan Piriştina, çalışanların daha sağlık ortamlarda görev yapabilmelerini sağlama sorumluluklarını yerine getirdiklerini söyledi. Piriştina, “Sizler bizim vatandaşların gözündeki notumuzsunuz. Çünkü insanlar ilk olarak temiz bir çevrede yaşamlarını sürdürmek istiyorlar. Bunun bilinci ile bizler de sizin hayatınızı kolaylaştırmak, kamunun dar kaynaklarına rağmen verdiğiniz emeğin karşılığını bulmanız için çalışıyoruz. Bunun için şu anda belediyemizde en düşük çalışan maaşını 1800 lira yaptık. Memurlarımız ile yüzde 31’lik rekor zam oranıyla sözleşme imzaladık. Bizler sizlere güveniyoruz, sizlerde bize güvenin. Göreve başladığımızda koyduğumuz ‘Daha yaşanabilir bir kent yaratma’ hedefine sizlerle birlikte ulaşacağız. Buna inancım tam” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER