Başkan kendini protesto etti

11 bin lirayı bulan maaş alacakları ödenmeyince belediyeye yürüyen Çiğli Belediyesi Kafesan şirketi işçilerini başkan Metin Solak şaşırttı. İşçilerle slogan atan Solak, borcu iki ayda kapatma sözü verdi.

Başkan kendini protesto etti

Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, belediye şirketi Kafesan işçileri tarafından, 2 bin TL ile 11 bin TL arasındaki alacaklarının ödenmemesini protesto için yaptığı eyleme katıldı.

Yelek giydi slogan attı
DİSK’e bağlı Genel-İş 5 No’lu Şube’nin örgütlü olduğu ve 580 işçinin çalıştığı Çiğli Belediyesi şirketi Kafesan işçileri, alacaklarının ödenmemesini protesto için şantiyede sabah saatlerinde toplandı. Genel-İş 5 No’lu Şube Başkanı Naci Çetin’in çağrısıyla belediye binası önünde toplanan 150’ye yakın işçiyi sürpriz şekilde Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak karşıladı.
 
Üzerinde “DİSK Genel-İş” yazan yelek giyen ve “İnadına sendika inadına DİSK” sloganı atarak ezber bozan ve şov yapan Başkan Solak, alacakları 1-2 ay içinde ödeyeceklerini belirterek işçilerden sabır istedi.
Alacaklarına tepki için Çiğli Belediye binasına önüne gelen işçilerin ise şantiyeye geri dönerken açıklamaları yetersiz bulup tepki gösterdi. Solak, kendisinin de katıldığı eylemden sonra Genel-İş Şube Başkanı Naci Çetin’e Mayıs ayı sonunda Kafesan işçilerinin alacaklarının tamamanın ödeneceğine söz verdi.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2012, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER