Başbakan'dan Sürpriz Ziyaret

Başbakan Davutoğlu, Başbakanlık İzmir Ofisi'nin açılışının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Başbakan'dan Sürpriz Ziyaret
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık İzmir Ofisi'nin açılışının ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve beraberindekilerle Başbakanlık İzmir Ofisi'nin karşısında bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eti.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından kapıda karşılanan Davutoğlu'nun ziyareti yaklaşık yarım saat sürdü ve basına kapalı gerçekleşti. Ziyaretin ardından Başbakan Davutoğlu ile Kocaoğlu, belediye binasının önünde el sıkışarak basına poz verdi. 
 
Ziyaret sonrası bilgilendirme Başkan Aziz Kocaoğlu’ndan geldi. Başkan Kocaoğlu, “Sümerbank arazisine yapılması planlanan Ege Medeniyetler Müzesi konusu gündeme geldi. Bu konuda daha önceki talebimizi ilettik. Kendisi İzmir’e büyük bir müze yaparak bu fikrin hayata geçirileceğini söyledi. Olumlu karşıladı” dedi.
 
BAŞKAN’DAN İLK YORUM
 
Kocaoğlu Başbakanlık Ofisi için ise “Çok iyi oldu… Kendisi yürüme mesafesinde, karşımızda… Bu durumdan memnunuz. İzmir’in sorunlarını daha yakın bir şekilde aktarma imkanımız olacak” yorumunu yaptı.
 
 
Davutoğlu daha sonra Manisa'ya gitmek üzere Başbakanlık otobüsüyle Atatürk Stadı'na hareket etti. 
 
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2015, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER