Balçova'da 8 Mart Paneli

İzmir’de, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Balçova Belediyesi tarafından "Esaret mi hürriyet mi?" konulu panel düzenlendi.

Balçova'da 8 Mart Paneli
 
Balçova Termal Otel Kardelen Salonu’nda düzenlenen panele konuşmacı olarak katılan Yazar Canan Kaftancıoğlu, Tiyatro Sanatçısı Levent Üzümcü ve CHP Milletvekili İlhan Cihaner günümüzde kadınların yaşadığı sorunları dile getirdi. Milletvekili İlhan Cihaner kadınların siyasetin içinde daha çok olması gerektiğini, bunun için parti olarak çalışmalar yaptıklarını söyledi. Yazar Canan Kaftancıoğlu ise kadınların mücadelesinin erkeklere karşı olmadığını, verilen mücadelenin özgürlük karşıtı zihniyete karşı olduğunu ifade etti. Tiyatro Sanatçısı Levent Üzümcü ise annelere çok iş düştüğünü vurgulayarak, "Anneler, kadına saygılı evlatlar yetiştirmeli, bunun için kadın haklarına önce kendileri inanmalı" diye konuştu.
 
Balçova Belediye Başkanvekili Ahmet Güleryüz ve Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya’nın eşi Fatma Çalkaya ise etkinliğe katılan kadınlara teşekkür etti. Panelden sonra Balçovalı kadınlar gönüllerince eğlendi. Etkinlikler kapsamında Levent Üzümcü’nün “Anlatılan Senin Hikayendir" isimli tiyatro oyunu Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Derslikleri Salonu’nda sahnelendi. Yoğun bir katılımla izlenen oyunun sonunda Levent Üzümcü uzun süre ayakta alkışlandı.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2016, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER