Balbay: Erdoğan İzmir'e Ne Açtı?

CHP İzmir Milletvekili ve 25. dönem milletvekili adayı Mustafa Balbay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 9 Mayıs tarihinde övüne övüne İzmir'de 626 tesis açtığını söylediğini, ancak kimsenin bu tesisleri öğrenemediğini söyledi.

Balbay: Erdoğan İzmir'e Ne Açtı?
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yanıtlaması isteğiyle soru önergesi verdiğini ama yanıt alamadığını belirten Balbay bunun üzerine Cumhurbaşkanlarının illere yaptığı ziyaretlerde ev sahibi konumundaki Valilikten bilgi almak üzere harekete geçtiğini hatırlattı. Valiliğe önce bir resmi yazı yazdığını daha sonra danışmanları aracılığıyla sürekli temas kurduğunu belirten Balbay şöyle devam etti:
 
“İzmir Valiliği bu konuda bir çalışma yapıldığını bilgi vereceğini söyledi. Ancak günlerdir bu bilgiye ulaşamıyoruz. Danışmanlarım aracılığıyla 626 tesisin tümü gerekmez 10-15 tanesi hakkında bilgi versinler yeter dedik, ancak bu konuda da henüz bir aydınlatıcı bilgi alamadık. İzmir Ankara'ya 5 gönderiyor, Ankara İzmir'e 1 veriyor. Olağanüstü bir dengesizlik var. Bu dengesizlik en çok ikiye bir oluyordu, şimdi beşe bir. Bu son yatırımlarla birlikte acaba bir artış mı oldu diye düşündük ancak hiçbir bilgiye ulaşamadık. Eğer 626 tesisin listesini alabilirsem bunları ziyaret edeiceğim ve AKP hükümetinin İzmir'e bir nebze olsun hizmet ettiğini söyleyeceğim."
 
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2015, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER