Bakanlık İkizleri Ayırdı

On binlerce öğrencinin 2014-2015 döneminde eğitim göreceği okulları belirleyen TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla ortaya çıkan skandallara bir yenisi İzmir’de eklendi.

Bakanlık İkizleri Ayırdı
Bornova Çamdibi’nde oturan ve doğdukları günden beri birbirlerinden ayrılmayan ikizler Muzaffer ile Sude Karaca, TEOG yüzünden ayrıldı. Muzaffer, 24 kilometre uzaklıktaki Kemalpaşa’daki Ferzent Bulum Anadolu Lisesi’ne yerleştirilirken; Sude, 128 kilometre ile İzmir’in en uzak ilçelerinden biri olan Karaburun’daki Çok Programlı Anadolu Lisesi yerleştirildi. Tercih döneminde 20’nin üzerinde okulu tek tek gezen, yerleştirme sonuçlarına isyan eden aile çözüm bulmak için kolları sıvadı.
 
İNCE ELEYİP SIK DOKUDU
 
Hürriyet'ten Turan Gültekin'in haberine göre Minibüsçülük yapan ve çocuklarının eğitimine çok önem verdiğini söyleyen baba Bülent Karaca, “Çocuklarım Bornova’daki Hilal Necmiye Hüsnü Ataberk Ortaokulu’nda okudu. Şimdiye kadar hiç ayrılmadılar, bundan sonra da ayrılsınlar istemiyorduk. O yüzden her ikisine de aynı tercihleri yaptık. Tercih dönemi ilk olarak verilen broşürü en ince ayrıntısına kadar okudum. Daha sonra bir hafta boyunca işi gücü bırakıp yazacağımız bütün okulları tek tek gezdim. Okul çevresinden servisine varıncaya kadar her şeylerini inceledim. Çocuklar uzak bir yere gitmesinler diye çevremizdeki okullardan A Grubu’ndan 13, B Grubu’ndan da 4 okul, 3 ilçe seçtik” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER