'Aydınlık Nesiller Yetiştiriyoruz'

Okul öncesi eğitime yönelik çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, Mustafa Kemal Mahallesi’nde yapımı süren Gündüz Çocuk Bakımevi’nin inşasında sona yaklaştı. Projenin tamamlanmasıyla daha fazla çocuk; çağdaş, güvenli ve sağlıklı şartlarda geleceğe hazırlanacak.

'Aydınlık Nesiller Yetiştiriyoruz'

Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki anaokulu projesi, 642 metrekarelik alanda hayata geçirildi. Grup odaları, etkinlik alanı, oyun bahçesi, uyku odaları ve yemekhane bölümlerinin yer aldığı inşaat çalışmalarında, alt yapı sistemleri ile çatı yalıtımı ve dış cephe mantolama işleri tamamlandı. Bölgedeki okul öncesi eğitim kurumu ihtiyacına ilaç olacak yatırım, kısa süre içinde hizmete açılacak.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİM KURUMU SAYISI 7 OLACAK

Karşıyaka Belediyesi’nin Mavişehir’de, 450 metrekarelik alanda yapımını sürdürdüğü bir diğer anaokulu da tamamlanma noktasına geldi. İki katlı olarak tasarlanan anaokulu, renkli ve modern fiziki donanımıyla, miniklere hem nitelikli hem de keyifli bir eğitim ortamı sunacak. 2014 yılından bu yana, Ahmet Piriştina, Karşıyaka’nın Filizleri ve Kardelenler anaokullarını açan; iki kültür merkezinde de oyun odalarıyla yarım gün hizmet sunan Karşıyaka Belediyesi, bu iki yeni yatırımla birlikte okul öncesi eğitim kurumlarının sayısını 7’ye çıkarmış olacak.

“AYDINLIK NESİLLER YETİŞTİRİYORUZ”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğine duyduğumuz sorumlulukla, göreve geldiğimiz günden bu yana okul öncesi eğitime önemli yatırımlar yapıyoruz. Kurduğumuz okullarda; zihinsel, sosyal, duygusal ve öz bakım becerilerinin gelişimine katkı sağlayacak eğitim programlarıyla, evlatlarımızı en iyi şekilde geleceğe hazırlıyoruz. Atatürk’e ve Cumhuriyet değerlerine bağlı, aydınlık nesiller yetiştirmek için eğitime desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2017, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER