Ayakkabı Üretimi Masaya Yatırıldı

Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği Başkanı Şevket Cihan, Ben TV'ye sektörün geldiği noktayı ve İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı'nı değerlendirdi.

Burak Cilasu / Ben TV
 
Shoexpo 39. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı kapsamında Ben TV'de ekrana gelen Benim Fuarım programına Ege Ayakkabı Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Cihan katıldı.
 
Burak Cilasun'un sektöre ve fuara yönelik sorularını yanıtlayan Cihan, bir önceki fuara göre artan katılımcı ve alım heyeti sayılarına vurgu yaptı. Fuar İzmir'de olmanın kendileri için ciddi avantajlar sağladığını dile getiren Cihan, yabancı alım heyetlerinin 4 gün boyunca yapacakları alımlarla birlikte sektörün de ivme kazanacağını dile getirdi. 
 
Rusya ile yaşanan siyasi krizin ayakkabı sektörüne yansımasına ilişkin de dikkat çekici yorumlarda bulunan Şevket Cihan, "Kaliteli ürün yaptıktan sonra, o mal mutlaka Rusya'ya bir yolunu bulup girer. Yaşanan siyasi gerilim elbette sektörü etkiledi ve gümrüklerde sıkıntı yaşamamıza neden oldu ama yine de bugün fuar kapsamında Rus alımcılar buradadır ve sayıları da az değildir." dedi. 
 
2017'de gerçekleşecek EGEAYSAD Olağan Kurultayı'nda başkan adayı olmayacağının altını çizen Cihan, "Ben göreve geldiğimde iki hayalimiz vardı. Biri üreticilerimizin uluslararası bir fuarla para kazanmasıydı. Diğeri ise sektörümüze bir meslek lisesinin kazandırılmasıydı. Shoexpo bugün uluslararası kimliğini kazandı, meslek lisesini ise Eylül'de açabilmek için yoğun mesai harcıyoruz. Hedeflerimize vardığımızı ve bu nedenle bayrağı bir başka arkadaşıma teslim edebileceğimi söyleyebilirim." dedi.
 
Öte yandan erkek çocuk ayakkabısı üreten Cihan, anne ve babalara da tavsiyelerde bulundu. Cihan, "Mutlaka ve mutlaka çocuklarımıza ortapedik ayakkabı almalıyız." dedi. 
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2016, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER