Av Tüfeğiyle Öldürüldü

Kırşehir'de bir hayvan besicisi, çobanı tarafından av tüfeğiyle vurularak öldürüldü. Çoban, cinayetin ardından öldürdüğü kişinin aracını alarak kayıplara karıştı.

Av Tüfeğiyle Öldürüldü

 

Olay, merkeze bağlı Dedeli köyünde yaşandı. İddiaya göre; besicilik yapan Şah İsmail K.(48) ile yanında çalışan çoban Erol Y.(35) köy yakınlarında bulunan bir çeşmenin yanına oturdu. Çeşme başında bazı yiyeceklerle karınlarını doyuran şahısların, arasında bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma çıktı. Çıkan tartışma sonucu; Erol Y., yanında taşıdığı av tüfeği ile işvereni İsmail K.'ye ateş ederek öldürdü. Ardından 
İsmail K.'nın aracını alarak kaçtı. 
 
İhbar üzerine belirtilen yere gelen jandarma ekipleri Şah İsmail K.'nın cansız bedeniyle karşılaştı. Olayı haber alan Şah İsmail K.'nın akrabaları ise göz yaşlarına boğuldu. Çoban Erol Y.'nin besici Şah İsmail K.'nın yanında yaklaşık olarak 8 yıldır çalıştığı öğrenildi.
 
Aksaray'ın Dadılar köyü nüfusuna kayıtlı olan Erol Y.'nin Şah İsmail K.'dan aldığı 40 AD 812 plakalı aracı ise Nevşehir merkezde terk edilmiş vaziyette bulundu. Jandarma şahsın yakalanması için çalışma başlattı.
Konuyla ilgili çok yönlü soruşturma devam ediyor.
 
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 20:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER