Arıcılara Kovan Desteği

İlçede kırsal kalkınma çalışmalarına hız veren Buca Belediyesi, İzmir Arı Üreticileri Birliği ile yaptığı işbirliğiyle köylerde arı üreticiliğini yapan vatandaşlara arı kovanı dağıttı. Arı üreticiliğini desteklemek ve bu sayede yeni istihdam alanları yaratmak için yapılan işbirliği ile ilçe köylerinden 26 üreticiye 10’ar adet olmak üzere toplam 260 arı kovanı verildi.

Arıcılara Kovan Desteği
Buca Belediyesi, İzmir Arıcılar Birliği ile yaptığı protokol çerçevesinde ilçe köylerinde arıcılık yapan üreticilere 260 adet arı kovanı dağıttı. Kırsal kalkınma çalışmaları kapsamında İzmir Arı Üreticileri Birliği işbirliğiyle hayata geçen ve Buca Cezaevi’nde yatan mahkumlar tarafından üretilen 260 adet arı kovanı, ilçe köylerinde arıcılık yapan 26 üreticiye 10’ar adet olarak verildi. 
 
Kaynaklar Köyü’nde düzenlenen arı kovanı dağıtım töreninde konuşan Buca Belediye Başkan Yardımcısı Murat Işık, köylerinde üretim yapmaya çalışan üreticilerin büyük sermaye grupları karşısında var olabilmek için örgütlenmesi gerektiğini söyledi. Murat Işık,“Köylülerimiz birlik veya tarımsal kalkınma kooperatiflerine üye olmaları durumunda Belediye olarak destek olmakta kararlıyız. Bu daha başlangıç, hizmetlerimiz ve desteklerimiz devam edecek“ diye konuştu. İzmir Arı Üreticileri Birliği adına konuşan Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Ziraat Mühendisi Üzeyir Karaca, Buca Belediyesi’ne verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.
 
İzmir Arı Üreticileri Birliği Başkanı Hüseyin Şengül ve Buca Belediyesi meclis üyeleri ile üreticilerinin katıldığı törenin ardından 26 üretici kovanlarına kavuştu.Kaynaklar Köyü’nde arıcılık üreticiliği yapan Mehmet Çoban, işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Türkiye’nin en iyi balını Buca’da yetiştireceğiz” iddiasında da bulundu.
Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER