Altıok'tan, Akdoğan'a Tepki

Madımak katliamında öldürülen şair Metin Altıok’un kızı, İzmir’de CHP’den milletvekili seçilen Zeynep Altıok, “HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar" diyen Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ı eleştirdi. Altıok, Bu sözler, ’savaş çıkaracağım’ demektir. Mecliste bunun karşısında durabilecek partiler var" dedi.

Altıok'tan, Akdoğan'a Tepki
 
Zeynep Altıok, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın “HDP bundan sonra çözüm sürecinin ancak filmini yapar. Yani ’bal bal’ demekle ağız tatlanmıyor, ’barış barış’ demekle de olmuyor. Madem yüzde 13 oy aldılar, Kandil’e çağrı yapsınlar ve PKK’ya silah bıraktırsınlar" sözlerine tepki gösterdi. Altıok, twitter hesabından “Akdoğan, HDP’yi süreçle tehdit ediyor. Hiç merak etmeyin yeni mecliste barışı sağlayacak yüzü sola dönük yani barışı ilke edinmiş çoğunluk var. Barışın filmini birlikte yapacağız. Barbarlar ve barışı cümle içinde kullanarak kirletenler öğrenebilsinler diye. Anlaşıldı mı Sayın Akdoğan" paylaşımında bulundu.
 
Genel seçimlerde İzmir’den CHP listesinden milletvekili seçilen Zeynep Altıok, DHA’ya yaptığı açıklamada, koalisyon hükümetinin sağduyu ile kurulacağını inandığını belirterek, “Türkiye formülünün nasıl olacağını söylemek için erken, ama bir koalisyon hükümeti kuracaktır. Türkiye, barışı hiçbir zaman içselleştirmemiş bir partinin elinden kurtuldu. Gerçek bir barışı sağlayacak partiler arası uyuşma oluşturacak bir zemin var. Bir taraf her türlü özveriyi verirken, diğer tarafın barışı içselleştirmediği ortamdan kurtulduk. Yeni meclis bunu güzel bir şekilde yapabilecek partilere sahip. Akdoğan’ın ’Barışın sadece filmini görürsün’ demesi, ’savaş çıkaracağım’ demektir. Mecliste bunun karşısında durabilecek partiler var" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER