Altınordu'dan Özel Sporculara Özel İlgi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir’de engellilerin kentsel yaşama daha etkin katılımına yönelik fırsatların ve yeni çözüm yollarının tartışılması amacıyla bu yıl “Engelsiz yaşam için sağlıklı spor" temasıyla düzenlenen çalıştay Fuar İzmir’de yapıldı.

Altınordu'dan Özel Sporculara Özel İlgi
Kongre Başkanlığı’nı Doç.Dr. Levent Köstem’in yaptığı çalıştayda, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Umut Uztürk, Türkiye’nin ilk bayan futbol hakemi Doçent Doktor Lale Orta, Sosyolog Doçent Doktor Ahmet Talimciler, Duayen Spor Yazarı Öcal Uluç, Tekerlekli Sandalye branşındaki milli sporcumuz Büşra Ün, akademisyenler ve Altınordu Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Mehmet Özkan da hazır bulundu.
 
Engellilerin sosyal hayata katılımını artırmaya yönelik yerel politikaların başında gelen sporda farklı açılımlar, ayrımsız ve yaratıcı spor temalı bölümde konuşma yapan Başkan Özkan, kendisini davet eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel Özkan ve Engelsizizmir Başkanı Doç. Dr. Levent Köstem’e teşekkür etti.
 
Engelli vatandaşlarımızı ve takımları sportif olarak tarif ederken, yurtdışında olduğu gibi “özel insanlar", “özel takımlar" kelimelerinin kullanmasını isteyen Özkan, “Altınordu Futbol Kulübü olarak hayatın her köşesine dokunmaya çalışıyoruz. Özel insanlarımız için tesislerimizde her yıl önemli organizasyonlar düzenliyoruz. Ulusal Down Sendromu Derneği’nin her yıl etkinliklerinde onlarla birlikte hareket ediyoruz. Ama yetmez. Her kulübün bu özel insanlarımızın evlerden çıkıp, spor yapabilmesi, hayata sporla bağlanabilmesi için projeler uygulaması şart. İsviçre’de geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan Zürih Cup’ta her takım şehrinin özel insanlarından oluşan futbol ekiplerini de getirmişti. Ortaya çok güzel aktiviteler çıkmıştı. Gelecek yıl biz de şehrimiz özel insanlarından oluşan bir ekiple İsviçre’de ülkemizi temsil etmek üzere çalışmalarımıza başladık" dedi.
 
Çalıştayı izleyenlerden yoğun ilgi gören, Altınordu’da futbol okulları ve minik takımlara oyuncu seçimleri ile ilgili ailelerden gelen sorulara cevap veren Özkan, “Altınordu ne zaman Süper Lig’de olacak?" sorusuna ise “Planlamamız gelecek iki sezon içinde gibi gözükse de, futbolcularımız geçen sezon olduğu gibi bir seri çıkış yakalarsa, hedefe bu sezon da varabiliriz. Ama önemli olan alttan çok sağlam, iyi yetişmiş, iyi eğitim almış çocuklarımızı Türk ve Dünya futboluna kazandırmak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 13:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER