Akpınar'dan stat çıkışı

Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar, Yalı’ya yapılmak istenen stat için, “Kenti katlettirmeyeceğim. Bir stat yüzünden koltuğum gidecekse gitsin. Ben koltuk sevdalısı değilim, kent için gidecekse gitsin. Ben mabedi yapacağım. Karşıyakalılar beklesin. O zaman bu adam diyeceksiniz” dedi.

Akpınar'dan stat çıkışı

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Çameria Arnavutları Kültür Ve Dayanışma Derneği’nin toplantısında konuştu. Vatandaşlardan gelen soruları da yanıtlayan Belediye Başkanı Akpınar, Karşıyaka’da Yalı’da yapılmak istenen stat projesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İSİM VERİYORUM; ALİ ERTEN VE YÖNETİMİ KULÜBÜ BATIRDI!

 Akpınar, “Stat yapacağız. Hiçbir kimsenin apartmanların ortasına stat yapılsın gibi bir isteği yoktu. Beklenti şuydu; bir stadımız olsun. 1995 yılından beri Alsancak’a gidiyoruz. Karşıyaka’da stadımız olsun. Yalı’da isteyen yoktu. Ne zaman bu hükümet temsilcileri insanların kafasına burayı attı, insanlar da ‘buraya stat olsun’ dediler. Bir de uydurma çıkardılar. Kulübü içindeki ekonomik durumu biliyoruz. Onu çıkaranlar da kulübü batıranlar Ali Erten ve yönetimi. Bakın isim de veriyorum. Erdal Acar’ın nasıl bir parayla kimleri getirdiklerini biliyoruz. Sağdan soldan topladıklarıyla toplama kampı yaptılar. Batırdılar şimdi biz ödüyoruz. Fanatik taraftar kitleleri bana laf söylüyor, onlar ödemiyor ben ödüyorum ben ben. Takımı kampa ben götürüyorum. Bunu herkes bilecek. Uydurmaya bakın. Kulübün kurtuluşu… Allah Allah nasıl oluyor? Gelir elde edeceğiz… Ne ile? Stadın altına dükkanlar yapılacakmış. Yahu kardeşim Karşıyaka’nın en ölü bölgesi burası. İnsanların artık alışkanlıkları değişti” dedi.

BİR STAT YÜZÜNDEN KOLTUĞUM GİDECEKSE GİTSİN, BEN KOLTUK SEVDALISI DEĞİLİM!

Akpınar, “Aramızda Alaybey’de oturanlar var. Eskiden kurulurken kafamızı sokacak bir evimiz olsun deniyordu. ‘Otoparkı var mı, çocuk oyun alanı, parkı var mı?’ diye sormazlarmış. Şimdi ‘havuz var mı fitnes var mı, bahçesi var mı?’ deniliyor. Niye? İhtiyaç değişti. Eskiden insanlarımız bakkal, tuhafiyeden alışveriş yapardı. Şimdi AVM’ye gidiyor. Hangisinin otoparkı rahat diye düşünüyor. Burada otopark var mı?Yok duracak yer var mı? Yok. Kim gelecek alışveriş yapacak da kulüp kurtulacak? Mekanlar 2-3 tane el değiştirdi. Gidin sorun bakalım. Tam 4 yıldan beri bu konuda milim kıpırdaman istikrarlı bir şekilde duran İzmir’deki adam benim. Onlar Göztepe’nin protokol tribününde maç seyrederken ben burada bu çocuklarla kader paylaşıyorum. Onlar seyretmeye devam etsin. Biz de bilmem kimin parasını ödemekle uğraşalım. Yönetim kuruluyla oturup konuşuyoruz. ‘Valla başkanım senet vermişler ama avukatı belli değil’ diyor. Bunlar mı Karşıyakalı? Bu hale getirenler mi Karşıyakalı? Kentin katledilmesine izin vermeyeceğim. Kenti katlettirtmeyeceğim. Bir stat yüzünden koltuğum gidecekse gitsin. Ben koltuk sevdalısı değilim, kent için gidecekse gitsin. Yarın bu çocuklar nefes alacak bu kentte. İmar izni verildi. Çin Seddi gibi döşendi. İzmir’in körfezinin imbatı vardır. Burada oturanlar balkonda oturuyor. İmbat rüzgarını alıyor arkadaki imdat diyor. Hava gel diyor. Nerede hava? El insaf! 15 bin kişilik stadı apartmanların arasına nasıl yaparsın? Hangi vicdan, hangi akıl, nasıl bir vizyonun var senin? Fanatik grup isteyecek tabi. Haklarıdır. Ben onlara kızmıyorum. Ama ileriyi gören kent yöneticileri de bir şeyleri doğru anlatacak ikna edecek. Bana bir proje getirdiler tribün alana sığmadı. Mabed! Ben mabedi yapacağım. Karşıyakalılar beklesin, getiriyorum göreceksiniz. O zaman bu adam diyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER