'AKP İktidarını Gönderecekler'

CHP İzmir Milletvekili ve yeni dönem milletvekili adayı Mustafa Balbay önceki akşam Ödemiş’in Kaymakçı mahallesinde gece mitingi yaptı.

'AKP İktidarını Gönderecekler'
Balbay mitingde, “Küçük Menderes Ovası Dünya’nın PO Ovası’ndan sonraki en verimli ikinci toprakları, ancak bu bereket üreticinin cebine yansımıyor. Biz iktidarımızda köylüyü yeniden, üreticiyi yeniden Milletin Efendisi yapacağız” dedi.
 
Balbay önceki gece saat 22.00 sıralarında geldiği Kaymakçıda yoğun ilgiyle ve alkışlarla karşılandı. Balbay bütün çevre köylerden de gelen üreticilere seslenirken, AKP iktidarının önceliğinin üretmek değil tüketmek ve kendi etrafını zenginleştirmek olduğunu söyledi. Balbay şöyle devam etti:
 
“Uçan Uçağın yakıtı 1 TL. yüzen Gemi’nin yakıtı 1 TL. tarladaki Traktörün yakıtı 4 TL. Bu reva mıdır? Bu tablo gösteriyor ki hükümetin önceliği üreticiler fakirler değil zenginler ve kendi çevresidir, kendi yatırım hedefleridir” dedi.
 
Balbay Kaymakçı halkının, topraktaki bereketin cebine niçin yansımadığının farkında olduğunu söylerken köylüler arasından, “Onların tek derdi saray yapmak”, ”Onlar kendi gemiciklerinden başkasını düşünmez”, ”CHP iktidara geldiğinde bunların hesabını sorsun” söylemleriyle karşılandı. 
 
Balbay bunlara karşılık şöyle dedi:
 
“Bizim önceliğimiz üretenler olacak, alın teri olacak. Köylünün birinci sorunu mazot, ardından gübre ve ilaç geliyor. Bu üçlü kıskacın üretimin hızlandırıcısı olması gerekirken, malesef önünde en büyük gider ve engel haline gelmiş durumda. AKP iktidarının tarımla ekip biçmeyle tek ilgisi tarım bakanının soyadıdır, başka bir ilgisi yoktur” dedi.
 
Balbay Kaymakçı esnafına da seslenerek şöyle devam etti:
 
“Üretici daha fazla kazanınca, emeklinin cebine daha çok para girince, bunu nerede harcayacak,  Amerika Birleşik Devletleri’nde mi? Hayır. Çarşıya gelecek esnaftan alış veriş yapacak” dedi.
 
Balbay Türkiye’de 12 milyon insanın belediyesini kaybederek şunları söyledi: “Kaymakçıda bunlardan biri.  Fransa’nın nüfusu 65 milyon, 10 binden fazla belediyesi var.  Türkiye’nin nüfusu 77 milyon 3 bin 500 olan belediye sayısını 3 binin altına indirdiler. İktidara geldiğimizde ilk yapacağımız işlerden biri belediyelik hakkını kaybeden yerleşim yerlerine bu hakkını iade etmek olacak” diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2015, 15:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER