AK Parti'ye Davullu Çağrı

CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya ve AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım’ın partilerine ilişkin asılsız suçlamalarında bulunduğu söyledi. Başak, partilileriyle birlikte Kültürpark Basmane kapısına gelerek davul çaldı. Başak, "Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul bile az" diyerek, AK Partilileri TV ve radyo programında tartışmaya çağırdı.

AK Parti'ye Davullu Çağrı
CHP Konak İlçe Başkanı Başak, AK Parti Konak İlçe Başkanı Temel Yıldırım’ın siyasi olarak ön plana çıkma gayretininde olduğunu öne sürerek, kendisini vicdanlı olmaya çağırdı. Kültürpark Basmane kapısında basın açıklaması yapan Başak, "AKP’lileri, yarın hem halka hem de yüce Allah’a hesap vereceğini bilerek siyaset yapmaya davet ediyorum" dedi. CHP’li Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ın KCK’nin avukatlığını yapmakla suçladığını belirten Başak, “Bu suçlama insan haklarına saygısızlığı göstermektedir. Avukatlık mesleği ’şu ya da bu örgütü savundu’ demeyecek kadar kutsal bir görevdir. İnsanın en temel hakkı olan savunma hakkını oluşturur. ’Yargılanan herkes suçludur’ anlayışı insanlıkla bağdaşmaz. Ergenekon’da ve Balyoz’da ve benzeri her türlü davada suçsuz olan herkesi savunmaya devam edeceğiz. Anlaşılan o ki başkanımızın 2016 - 2017 projelerini engellemek için siyasi polemiklerin içine çekmeye çalışıyorlar. Bunu yaparak bir yandan da kendi zorlamalarıyla yapılıyormuş gibi göstermek çabasına girmek için ucuz bir siyaset yürütüyor" dedi.
 
Başak, "AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya’yı ve AKP İlçe Başkanı Temel Yıldırım kardeşimi herhangi bir TV ve radyo programında karşılıklı tartışmaya ve eteklerinde eğer varsa taşları dökmeye davet ediyorum" diye konuştu.
 
Başak, partililerle birlikte "Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul bile az" diyerek davul çaldı.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2016, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER